Menu
Сторожинеччину відвідала польська делегація у рамках благодійної акції «Поляки-землякам»

Сторожинеччину відвідала польська делегація у рамках благодійної акції «Поляки-землякам»

By In Новини On 16.01.2019


Сьогодні, 16 січня, у рамках благодійної акції «Поляки-землякам» Сторожинеччину відвідали сенатор Польщі Станіслав Гогач та Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярціньскі.

Метою вказаної акції є передача гостинців з Польщі родинам з польським походженням, що мешкають за її межами

Іноземних гостей зустріли перший заступник голови Сторожинецької районної державної адміністрації Діана Ковальчук та голова районної ради Іван Лосік.

Вітаючи делегатів на теренах району, Діана Ковальчук висловила подяку Польщі в особі її представників за підтримку України у її євроінтеграційних прагненнях та проведенні реформ.   

За словами Діани Ковальчук, Сторожинеччина активно розвиває співпрацю з окремими гмінами Польщі, зокрема, гміною Жгув (Лодзько-Східний повіт), Андрихув (Вадовицький повіт), Черніхув (Живецький повіт). У рамках співпраці відбуваються взаємні візити з метою обміну досвідом в управлінській сфері, зміцнення міжкультурних зв’язків, обміну молоддю тощо.

«Дякуємо Польському народові за підтримку України у нелегкий воєнний час. Висловлюємо свою повагу і маємо велику честь гостити польських друзів на нашій землі», – підсумувала посадовець.

Своєю чергою Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярціньскі зауважив, що Польща серйозно сприймає ситуацію з російською агресією проти України та підтримує її територіальну цілісність і ініціативи, спрямовані на спротив агресії. З цією метою, за його словами, цими днями в Україні перебуває міністр закордонних справ Польщі зі своїми колегами з Чехії, Естонії, Латвії, Литви і Швеції. Як зауважив Даміан Цярціньскі, це знак солідарності в польсько-українських відносинах.

Водночас, за словами посадовця, продуктивно проходить співпраця на рівні місцевого самоврядування між Підгір’ям та гмінами Польщі. Вона передбачає двосторонній обмін досвідом та напрацюваннями.

За словами дипломатичного представника, відвідавши місцевості в Сторожинецькому районі, де проживають представники польської національності, він зауважив толерантне ставлення до представників нацменшини, взаєморозуміння та створення сприятливих умов для їхнього розвитку.

Даміан Цярціньскі висловив впевненість у подальшому поглибленні польсько-українських відносин та запевнив у підтримці місцевих ініціатив і проектів з боку Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці.

Сенатор Польщі Станіслав Гогач висловив подяку за міжнаціональну злагоду та міжетнічну співпрацю на теренах Буковини.

«Модель місцевих толерантних взаємовідносин між представниками різних національностей гідна бути прикладом для інших народів світу», – підкреслив польський парламентар.

Станіслав Гогач зазначив про те, що в Україні нині впроваджують в життя реформу місцевого самоврядування, відтак Польща, котра цей шлях вже пройшла готова поділитися практичним досвідом та уберегти від помилок.

Сенатор висловив подяку за те, що польська спільнота Підгір’я має усі необхідні умови для розвитку своєї мови, культури і традицій.

«Дякуємо, що зустрічаєтесь з нами, що ми можемо гостити у вашій місцевості. Ми радіємо, що маємо нагоду привітати польську спільноту Сторожинеччини з новорічно-різдвяними святами та вручити їй святкові подарунки», – акцентував сенатор.

Зустріч завершено спільним виконанням колядок.

Опісля польські гості вирушили до сіл Стара Краснощора та Нижні Петрівці на зустріч із представниками польської нацменшини.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.