Menu
Сторожинецький районний сектор УДСНС в Чернівецькій області нагадує правила користування святковою ілюмінацією та феєрверками

Сторожинецький районний сектор УДСНС в Чернівецькій області нагадує правила користування святковою ілюмінацією та феєрверками

By In Новини On 24.12.2019


Зважаючи на те, що під час новорічних святкувань різко зростає кількість пожеж, що стаються внаслідок порушення встановлених правил користування гірляндами, феєрверками, хлопавками, неправильним встановленням ялинки та під час користування піротехнічними виробами, Сторожинецький районний сектор УДСНС України в Чернівецькій області звертається до громадян з проханням дослухатись до корисних нижчевикладених порад, що допоможуть безпечно зустріти та провести новорічні та різдвяні свята.

При встановленні ялинки необхідно:

  • Розмістити її на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів.
  • Гірлянди варто купувати у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар. Для прикрашення ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки ліцензійного виготовлення. Лампи гірлянди закріплюйте надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі.
  • Обов’язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію. Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею. І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки.
  • Якщо ж Ви помітили ознаки пожежі – не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала – беріть хутко ковдру, рядно, намочуйте їх у воді й накривайте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – мерщій викличте рятувальну службу. Повірте, професіонали Вам завжди допоможуть.

Під час користування піротехнічними виробами:

  • Використовуйте їх відповідно до інструкцій, розміщених на виробі, або на його споживчому пакуванні.
  • Застерігаємо, що користування такими приладами в приміщенні категорично забороняється. Звертаємо увагу батьків: – пам’ятайте: в жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшками.
  • У мить приведення в дію піротехнічного виробу той, хто використовує його, повинен у лічені секунди відбігти на небезпечну відстань.

About the Author

Admin 1

Comments are closed here.