Menu
Сторожинецький районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області інформує про поводження з піротехнічними виробами

Сторожинецький районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області інформує про поводження з піротехнічними виробами

By In Новини On 04.01.2018


Мабуть жоден із нас не уявляє собі Новорічних та Різдвяних свят  без салютів, феєрверків, хлопавок та бенгальських вогнів. Але чи замислюються ті, хто купує та використовує піротехнічні вироби, про небезпеку, яку несуть у собі ці розважальні засоби.

Напередодні свят на прилавках магазинів представлений широкий асортимент піротехніки. Чим ближче свято, тим більше її купують. Слід згадати, що піротехнічні вироби, крім задоволення, небезпечні для здоров’я громадян і навколишнього середовища. Нагадаємо, що особливу тривогу викликають вироби, що завозяться нелегальним шляхом, без сертифікатів відповідності й інструкцій щодо використання. Піротехнічні вироби при неправильному використанні можуть завдати серйозні каліцтва, травми та опіки, а також призвести до пожежі навіть на значній відстані від місця використання, залетівши у вікно, на балкон чи лоджію. Піротехніка також може спрацювати при нагріванні, пошкодженнях або розбиранні. Радіус небезпечної зони для піротехнічних виробів розважального характеру може складати до 20 метрів, а для феєрверків – до 500.

Для того, щоб уникнути неприємних наслідків від ігор із піротехнічними виробами та попередити трагічні випадки, потрібно пам’ятати та неухильно виконувати правила пожежної безпеки при використанні піротехнічних виробів. Забороняється довіряти піротехнічні пристрої дітям до 18 років, розбирати пристрої чи підпалювати в руках, підпалювати ще раз гніт неспрацьованого пристрою, використовувати вироби з пошкодженим корпусом чи гнітом, використовувати вироби ближче ніж за 50 метрів від легкозаймистих матеріалів, будівель, під арками, деревами, дротами, підходити до пристрою, що не спрацював та направляти вироби на людей, тварин чи будівлі.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.