Menu
Сторожинецький відділ обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області інформує роботодавців

Сторожинецький відділ обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області інформує роботодавців

By In Новини, Роз'яснення On 15.04.2020


З метою своєчасної реалізації права працівників підприємств, установи, організацій, а також фізичних осіб – підприємців,  на пенсійне забезпечення в умовах обмежувальних заходів з проведення особистих прийомів на час карантину, запроваджених з метою запобігання поширенню коронавірусу на території України,  на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 27.03.2020 № 13137/0/1-20 та окремого доручення Міністра соціальної політики України від 30.03.2020 № 148/0/9-20, Сторожинецький відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області звертається  до громадськості та роботодавців Сторожинецького району з проханням налагодити взаємодію з органами Пенсійного фонду України з питань подання документів, необхідних для призначення / перерахунку пенсій.

Пунктом 1.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 №1566/11846 (далі – Порядок), передбачено, що заява про призначення пенсії працюючим особам, а також членам сім’ї у зв’язку з втратою годувальника подається заявником до органу, що призначає пенсію, через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації (далі – посадова особа) за місцезнаходженням такого підприємства, установи або організації.

Зазначимо, що за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. В разі звернення в більш пізній час пенсія за віком призначається з дня звернення за нею. При цьому, заява про призначення пенсії може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Водночас, для працюючих законодавством передбачено відстрочку часу призначення пенсії за віком з подальшим підвищенням розміру пенсійної виплати. Так, особі, яка набула право на пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону, на такий відсоток: на 0,5% – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців; на 0,75% – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців. При цьому, підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється.

Згідно з п.3.2 Порядку у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії посадова особа підприємства, установи, організації оформляє всі необхідні документи і направляє їх до органу, що призначає пенсію, за місцезнаходженням підприємства, установи, організації. У необхідних випадках посадова особа підприємства, установи, організації надає працівнику допомогу щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії. У разі якщо підготовлено не всі необхідні для призначення пенсії документи, до органу, що призначає пенсію, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково (протягом 3-місячного терміну).

Перелік основних документів, необхідних для призначення пенсії, зразки заяви про призначення / перерахунок пенсії та довідки про заробіток додаються.

Відповідно до п.2.23 Порядку документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Водночас, документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.

В свою чергу, згідно з п.3.3 Порядку орган, що призначає пенсію, у разі необхідності,надає роз’яснення підприємствам, установам, організаціям та особам з питань призначення та виплати пенсій;бланки документів; сприяння в одержанні відсутніх документів для призначення пенсії та, за потреби – допомогу щодо визначення права на пенсію до звільнення особи з посади, яка дає право на її призначення.

Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об’єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Керуючись п.4.7 Порядку, орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

Консультативну допомогу та довідкову інформацію можна отримати за телефоном «гарячої лінії» (03735) 2-41-00 Сторожинецького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) або за допомогою засобів відеозв’язку (за скайп-адресою: dovidka-pfu-stor).

Додатково повідомляємо, що постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 № 13-1 «Про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України» для громадян, які мають кваліфікований електронний підпис, передбачена можливість подання заяви про призначення/перерахунок пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua). Для цього необхідно зареєструватися за даному ресурсі та в особистому кабінеті користувача заповнити бланк заяви в електронній формі, завантаживши скан-копії необхідних документів. За потреби, ознайомитись з переліком Акредитованих центрів сертифікації ключів Ви можете при входженні до системи на вебпорталі Пенсійного фонду України.

Звертаємось з проханням донести цю інформацію до майбутніх пенсіонерів та працюючих одержувачів пенсійних виплат.

Заздалегідь вдячні за розуміння та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

 

 

 

 

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.