Menu
Товариство «Богдан» привітало з Святом весни матерів дітей-інвалідів

Товариство «Богдан» привітало з Святом весни матерів дітей-інвалідів

By In Газета «Рідний край», Новини On 11.03.2016


«Тільки сильна жінка може знайти промінчик радості». Така думка співзасновника районного товариства батьків дітей-інвалідів «Богдан», директора Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світлани Кожелянко стала «наскрізною» ідеєю заходу, який відбувся 8 березня у Кам’яній.

Вже традиційно представники товариства «Богдан» вітають з святом Весни матерів, які виховують дітей з обмеженими фізичними можливостями. Цьогоріч їх за святковим столом зібралося близько сорока. Їм підготували фруктові «букети»-композиції, подарунки, солодощі, а також участь у безкоштовній і безпрограшній лотереї, де можна було виграти усе: від дитячих іграшок та горняток – до постільної білизни. Усе це – заслуга голови районного товариства батьків дітей-інвалідів «Богдан» Галини Токар та її колег. І, звісно ж, небайдужих меценатів.

– У жінки завжди є велика відповідальність, бо вона є берегинею сімейного вогнища, створює затишок в оселі і займається вихованням дітей, – зауважила у виступі співорганізатор заходів, вчитель Кам’янської ЗОШ Ольга Гідора. – На ваші «крихкі» плечі впала нелегка ноша, але ви з Божою допомогою та надією на краще, не впадаєте у відчиняй. Не соромтесь звертатися за допомогою до вчителів, представників ТОВ «Богдан», районної влади. Бо «хто не стукає – тому не відкривають». А ще якомога більше залучайте своїх дітей до масових заходів, в яких беруть участь їхні ровесники.

– Свого часу у Кам’янській ЗОШ навчалися 13 дітей з особливими потребами, – додала директор школи Світлана Кожелянко. – Торік з нашою методикою навчання дітей-інвалідів знайомилися навіть італійці. Батькам не варто обмежувати дітей з обмеженими фізичними можливостями у відвідинах школи: тут вони «соціалізуються» – адаптуються до життя в суспільстві. Такі учні – розумні, легко освоюють шкільну програму. А скільки радості у них викликає спілкування з ровесниками, участь у різних заходах! У Кам’яній живе дівчинка зі синдромом Дауна. Скажу відверто: це наше сонечко, яке заряджає своїм позитивом, енергією усіх! А нещодавно вона принесла мені лікарські рослини, коли почула, що я занедужала…

Про переваги інклюзивного навчання дітей з обмеженими фізичними можливостями, яке практикують у Європі, говорив заступник голови районної ради Володимир Філіпович. Він висловив надію, що Україна перейме досвід тих країн, в яких діти з особливими потребами мають широкий доступ до навчання, зможуть хоча б по 2-3 години у день проводити у звичайних школах.

– Таким чином, малеча, яка має вади, буде краще розвиватися, а здорові діти виростатимуть співчутливими та толерантними, – зауважив Володимир Філіпович. – Нині ж, на превеликий жаль, перед батьками часто постає вибір: або залишити дитину з інвалідністю вдома і перейти на індивідуальне навчання, або ж віддати її у спеціалізований заклад. У першому випадку малечі не вистачатиме комунікації з іншими дітьми, в іншому – батьківського тепла та любові. Радий, що на Сторожинеччині дітьми з особливими потребами опікується товариство «Богдан». Це єдина районна громадська організація на Буковині, яка існує не лише на папері, але й проводить багато заходів для хворих дітей та їхніх сімей.

Голова РТБДІ «Богдан» Галина Токар, у свою чергу, прозвітувала про роботу товариства і окреслила перспективи подальшої діяльності. А ще пригадала, як разом із Світланою Кожелянко у далекому 2004 році реєструвала товариство.

– Тоді було єдине бажання – згуртувати усіх батьків, щоб спільно вирішувати нагальні проблеми, – зауважила Галина Токар. – Водночас, ми не знали, до кого звернутися, яку документацію необхідно оформити…Нині ж активно розвиваємося. До участі у заходах залучаємо щоразу по 50-70 дітей, їхніх батьків, надаємо потребуючим матеріальну допомогу… Про всі заходи розміщуємо інформацію у соціальній мережі «Фейсбук», на власному сайті «Богдан», у районному часописі. Співпрацюємо з небайдужими краянами, в тому числі і з тими, які нині живуть за кордоном. Зокрема: з керівником українсько-італійської групи «Подаруй посмішку» Оксаною Ткачук-Гаденко, а також українкою, а нині жителькою Нью-Джерсі, що у США, Ксенією Гапій.

Про Ксенію Гапій, яка, до слова, передала чимало лотів для лотереї та подарунків матерям дітей-інвалідів, розповіла представник українсько-американського проекту «Дітям Буковини» Таїсія Соколовська.

– Ксенія Гапій – секретар греко-католицької церкви і щоразу організовує близько тисячі парафіян для передачі гуманітарної допомоги українцям. Її волонтерська діяльність охоплює не лише Буковину, але й Київ, Львів, Харків та Дніпропетровськ. Ця жінка – людяна та проста у спілкуванні, виростила 3 дітей та тішиться 6 онуками.

У дружній атмосфері присутні матері розмовляли про наболіле. Зокрема, ділилися проблемами, з якими вони стикаються у сфері пасажирських перевезень, з приводу відсутності безкоштовних медикаментів, зокрема, інсуліну (один флакон нині коштує 500 гривень, а у місяць потрібно аж три). Зайшла розмова і про черги, у яких доводиться чекати, щоб потрапити у кабінети працівників управління праці та соціального захисту населення РДА.

– Не можу так надовго залишити свою лежачу дитину, а пропустити мене без черги ніхто не бажає, – поскаржилась одна із присутніх.

– Якось зверталася в управління праці та соцзахисту населення Шевченківського району, що в м. Чернівці. Мені дуже сподобалась, як налагоджена там робота: черговості нема, бо усіх приймають по запису, видаючи спеціальні талончики з датою та часом, коли потрібно прийти на прийом, – зауважила Галина Токар.

Наприкінці заходу для присутніх підготували ще один сюрприз: одна із членів товариства – Альона Манкір з Великого Кучурова – подарувала матерям дівчаток чудові вечірні сукні, які сама пошила.

– Їх вони зможуть одягнути і на заходи, які проводитиме товариство «Богдан», і на будь-яке інше свято, – зауважила меценат. – Надіюсь, оченята дівчаток сяятимуть від щастя.

Олеся ДЛУЖАНСЬКА.

Газета «Рідний край» № 11 від 11 березня 2016 року.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.