Menu
Туреччина – цінний партнер для України у «чистій» енергетиці та енергоефективності

Туреччина – цінний партнер для України у «чистій» енергетиці та енергоефективності

By In Новини On 28.12.2019


На форумі «Україна-Туреччина. Ділове партнерство без кордонів» Костянтин Гура, представник Держенергоефективності, закликав турецький бізнес та інвесторів посилювати співпрацю із Україною і впроваджувати спільні вигідні проекти щодо:

– виробництва електроенергії та тепла із відновлюваних джерел;

– встановлення заводів для виробництва обладнання у «чистій» енергетиці;

– генерації енергії із сміття;

– підвищення енергоефективності у будівлях, промисловості та інші.

Як відомо, Туреччина активно розвиває власну «чисту» енергогенерацію. Наприклад, у 2017 р. понад 35% електроенергії вироблялося із відновлюваних джерел. За останніми даними, у ц.р. цей показник сягнув аж навіть 46%.

Відповідно до даних REN21, Туреччина входить в ТОП-5 країн світу із введених у 2018 р. потужностей геотермальної, гідро- та сонячної енергетики.

«Ми цінуємо та підтримуємо тісну співпрацю із Турецько-українською бізнес-асоціацією. Для інвесторів ми запровадили стимули, а також діючу активну карту «UAMAP» (https://uamap.org.ua) із понад 100 потенційними проектами як у «чистій» енергетиці, так і сфері енергоефективності, які потребують фінансування на суму 4,2 млрд євро», – повідомив К.Гура.

«Впевнений, що Україна та Туреччина можуть зміцнити зусилля для взаємовигідних проектів, спрямованих на зменшення енергозалежності, скорочення викидів СО2 і водночас сталий розвиток громад», – підсумував К.Гура.

Після форуму, ініційованого Торгово-промисловою палатою України, представники українських і турецьких компаній провели B2B-переговори.

Сайт Держенергоефективності України


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.