Menu
У лісфонді Сторожинецького держлісгоспу зимові вітровали розчищені повністю за допомогою вибіркових рубок

У лісфонді Сторожинецького держлісгоспу зимові вітровали розчищені повністю за допомогою вибіркових рубок

By In Новини On 06.03.2018


У сторожинецьких лісах до січневих вітровалів і буреломів додалися окремі ділянки сніголамів. Через сильні лютневі морози і снігопади ослаблені дерева під вагою снігу ламаються, мов сірники.

Найбільше негода зачепила держлісфонд гірських лісництв, зокрема Банилівського.

«Бригади усіх лісництв нашого підприємства були задіяні на санітарних рубках з розчистки лісових ділянок від дерев, пошкоджених в наслідок вітрів і сильних снігових опадів. Вітровальні і сніголамні ділянки лісорубні бригади розробляли першочергово. Складено технологічну карту, розписано порядок виконання робіт», – говорить головний лісничий ДП «Сторожинецьке ЛГ» Василь РОМАНЮК.

Призначали ділянки у санітарну рубку комісійно, за участю інженерів-лісопатологів, після висновків спеціалістів державного спеціалізованого підприємства «Івано-Франківськлісозахист».

Вітроламні ділянки розчищені за допомогою санітарно-вибіркових рубок.

Розробка таких пошкоджених лісових насаджень занесена до лісогосподарських заходів підвищеної небезпеки з високим ступенем виробничих ризиків. Окрім того ці роботи є затратними, як забирають значні виробничі і фінансові ресурси.

«Але їх необхідно проводити задля порятунку лісу, оскільки ушкоджені стихією дерева з настанням тепла перетворюються на вогнища розповсюдження короїдів, дереворуйнівних хвороб, які зменшують стійкість лісів, їх екологічну та господарську цінність, – пояснює Василь Романюк. – Вчасно проведені санітарні рубки дозволяють також вилучити з пошкоджених лісів більший процент ділових сортиментів, зменшити економічні втрати від знецінення деревини».

Дрова паливні з розчистки пошкоджених негодою лісових ділянок реалізовано населенню району та бюджетним організаціям соціальної сфери.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.