Menu
У Сторожинецькій райдержадміністрації провели засідання Ради регіонального розвитку

У Сторожинецькій райдержадміністрації провели засідання Ради регіонального розвитку

By In Консультації з громадськістю, Новини On 07.12.2018


Сьогодні, 7 грудня, за участі заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ігоря Богатирця проведено перше засідання новоствореної Ради регіонального розвитку при Сторожинецькій районній державній адміністрації.

Консультативно-дорадчий орган при районній державній адміністрації створений з метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування щодо удосконалення державного будівництва та  напрацювання  новітніх  підходів  у сфері регіонального розвитку.

Під час засідання Ради регіонального розвитку розглянуто питання про основні соціальні та інфраструктурні проекти, реалізовані в Сторожинецькому районі протягом 2015-2018 років.

Як інформувала перший заступник голови Діана Ковальчук, протягом вказаного періоду у районі вдалося здійснити чимало позитивних змін у багатьох галузях.

Зокрема, за її словами, на Підгір’ї вдалося створити близько 500 додаткових місць для навчання і виховання дошкільнят завдяки реконструкції шкіл під навчально-виховні комплекси та введенню додаткових дошкільних груп.

Здійснено заходи із підвищення енергоефективності навчальних закладів завдяки переведенню систем опалення з газового та твердопаливне.

Протягом 4 років закуплено 5 шкільних автобусів для підвезення учнів до навчальних закладів.

Цьогоріч згідно освітньої реформи у районі запрацювала «Нова українська школа» з новими методами викладання і оснащення класів та відкрито інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.

Постійно здійснюються заходи із соціального захисту вразливих верств населення. Так, протягом вказаного періоду придбано 9 житлових житлових площ для сімей загиблих учасників АТО та осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи. Також придбано 9 житлових площ для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

З першого вересня поточного року в районі завдяки реалізації проекту Мінсоцполітики 266 новонароджених мешканців району отримали пакунок маляти, що покликаний допомогти українським родинам забезпечити новонароджених найнеобхіднішими і разом із тим високоякісними речами.

Чимало успіхів район отримав завдяки транскордонній співпраці.

Так, завдяки участі у проекті ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в районі вдалося здійснити низку енергозберігаючих заходів. Завдяки співпраці із гмінами Республіки Польща район отримав у подарунок 7 пожежних та оперативно-рятувальних автівок, пожежне обладнання нового покоління. Водночас відбувається обмін молоддю. Так, діти зі Сторожинечини побували на літньому відпочинку у Польщі та Румунії, дитяча футбольна команда брала участь у міжнародному турнірі в Чехії.

Водночас, як інформувала Діана Ковальчук, цьогоріч у Сторожинецькому ДРАЦСі відкрито центр європейського зразка з надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану “Open Space”. 

Протягом 2015-2018 року при вкрай обмеженому фінансуванні вдалося дещо покращити стан мережі доріг загального користування. Здійснено капітальний та поточний ремонт низки доріг, збудовано міст в смт Красноїльськ.

Також, як зазначила перший заступник голови райдержадміністрації, протягом вказаного періоду на теренах району утворено 4 об’єднані територіальні громади. Останні завдяки триманню інфраструктурної субвенції  провели ремонти доріг, комунальних приміщень, систем ЖКГ тощо.

Водночас під час засідання розглянуто питання про пріоритети розвитку району на 2019-2021 рік.

Як зазначив Ярослав Бартош, протягом вказаного періоду в районі планують завершити реформу децентралізації. Так, до 2020 року усі населені пункти повинні утворити громади або доєднатися до вже існуючих.

За словами Ярослав Бартоша, в районі успішно реалізували реформу первинної ланки медицини. На часі – робота із створення госпітального округу.

Також, за його словами, в районі планують завершити будівництво кількох об’єктів – дитячого садка на 300 місць у місті Сторожинець, міжнародного пункту перетину через кордон в смт Красноїльськ тощо.

Детальні перспективні плани розроблені кожною ОТГ та населеним пунктом району. Серед них – впровадження енергоефективних заходів у закладах освіти, медицини та культури, будівництво та реконструкція спортивних майданчиків і стадіонів, збільшення охоплення дошкільною освітою дітей району,  ремонт доріг, покращення якості питаної води, будівництво каналізаційних очисних споруд тощо.

За пісумками наради виступив Ігор Богатирець. За його словами, Сторожинецький район є найбільшим районом Чернівецької області та має великий потенціал.

Сторожинеччина, зазначив він, є передовою у питанні децентралізації державної влади і новоспечені ОТГ вже відчули переваги об’єднання. Відтак, він закликав не зволікати із питанням завершення  процесу утворення громад на території району.

Заступник голови Чернівецької облдержадміністрації наголосив на важливості перспективного короткострокового та довгострокового планування  розвитку територій, роботи над створенням нових робочих місць, залученням інвестицій та напрацювання оптимальних шляхів подальшого розвитку політичного і економічного дієздатного місцевого самоврядування.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.