Menu
У Сторожинецькому районі завершено збирання ранніх зернових

У Сторожинецькому районі завершено збирання ранніх зернових

By In Газета «Рідний край», Новини On 14.08.2015


Жнива2015Урожайність подекуди склала майже 70 центнерів з гектара.

Спеціалісти вважають, що власники частки-паїв отримають від орендаря більше зерна, ніж торік.

Про збиральну кампанію на теренах Підгір’я ведемо мову з начальником управління агропромислового розвитку РДА Михайлом Галицьким. Зокрема, він повідомив таке:

– Загальна площа ранніх зернових у районі склала цьогоріч 3362 га, що на 1330 більше, ніж торік. Урожайність – понад 40 центнерів з гектара, і це теж більше, ніж минулорічних жнив – на 5 центнерів. У розрізі культур на 2535 гектарах була розміщена озима пшениця, на 553 – ярий ячмінь, на 149 – яра пшениця, на 104 – овес. Відразу ж зазначу, що валовий збір збіжжя – 13204 тонни, і це на 6000 тонн більше, ніж у 2014 році. У сільськогосподарських підприємствах під ранніми зерновими була задіяна площа 1400 гектарів, а урожайність склала 42 центнери з гектара. Найбільший клин ранніх зернових – у ТОВ “Мрія Глибоччини” – 1189 гектарів. Тут урожайність сягнула за 50 центнерів.

Як бачимо, посушливе літо не вплинуло на показник урожаю ранніх зернових. Скоріш – навпаки: суха, жарка погода сприяла високійкондиційності зерна, його вчасному достиганню та низькому проценту вологості. Весна ж булад остатньо вологою, сприятливою для розвитку рослин. Тож маємо непоганий урожай. Тепер головне – зберегти його, вчасно реалізувати. У районі на жаль, немає елеватора, тож зерно завезли на збереження в Новоселицю. Щодо цін, то, незважаючи на високу урожайність, вони не будуть відчутно нижчими. Адже на собівартість зерна впливають інші фактори – ціни на пальне, хімічні засоби, мінеральні добрива. Вони значно вищі, ніж торік. Тож кілограм зерна буде для населення коштувати від 2,80 до 3,20 гривні.

Аналізуючи всі цифри і факти, можна рекомендувати всім, хто займається зерновиробництвом, надавати більшу перевагу озимому клину. Адже саме озима пшениця дала високу урожайність. Надіємось, що до початку осіннього засіву наші поля нарешті зросять такі очікувані дощі.

Прогнозуючи збирання пізних зернових, можна вже тепер констатувати факт недобору врожаю кукурудзи. Адже в період формування качанів дуже не вистачало вологи, що не могло не позначитися на віддачі. Тож краянам, які займаються тваринництвом, порадимо закупити більше зерна ранніх культур. До речі, цьогоріч кожен власник частки – паю отримає від 300 до 500 центнерів зерна. Це таки більше, ніж зазвичай.

Підготувала Лариса ЛЄВІНА.

Газета «Рідний край» № 33 від 14.08.2015 р.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.