Menu
У Сторожинці відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Олександру Гаденку

У Сторожинці відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Олександру Гаденку

By In Новини On 16.11.2017


16 листопада у м. Сторожинець відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки бійцеві АТО Олександру Гаденку.

Пам’ятний знак учаснику бойових дій встановили на фасаді Сторожинецької районної гімназії, де навчався Герой.

На захід зібралися рідні та близькі Олександра Гаденка, учасники АТО, волонтери, представники районної та місцевої влади, учні та педагоги навчального закладу.

Право відкрити меморіальну дошку надали дружині бійця Галині Гаденко, заступнику голови Сторожинецької районної ради Володимиру Філіповичу, першому заступнику голови Сторожинецької міської ради Петру Брижаку, голові ГО «Волонтерський рух Сторожинеччини» Олександру Рудому та директору гімназії Світлані Алієвій.

Пам’ятний знак освятив настоятель греко-католицької церкви Всіх Святих Українського Народу у м. Сторожинець отець Іван Гопко.

Під час заходу виступила директор навчального закладу, яка зазначила про те, що Олександр Гаденко був добрим учнем та чуйною людиною. За її словами, віднині учнів гімназії зустрічатиме і проводжатиме погляд Героя України, який поклав життя за її незалежність та суверенітет. Як підкреслила Світлана Алієва, нинішня молодь повинна брати приклад з кращих синів свого народу, які ціною власного життя борються за свободу Вітчизни.

Керівник навчального закладу висловила співчуття дружині, донькам та близьким Олександра Гаденка, зазначивши, що Герої України не вмирають, а їхні душі на небесах палають жовто-блакитним полум’ям.

Також виступив Володимир Філіпович, який зазначив про те, що Сторожинеччина довіку пам’ятатиме про свого Героя, який ціною власного життя виконав перед Батьківщиною свій військовий обов’язок.

До присутніх також звернувся Петро Брижак та учасник АТО Дмитро Павлишин. Останній висловив шану Героєві від усіх бійців АТО, котрі пройшли через горнило війни та тих, які нині стоять на передовій, захищаючи свою землю.

На завершення заходу його учасники поклали квіти та лампадки до меморіальної дошки та виконали гімн України.  

Довідково:

Гаденко Олександр Георгійович, майор Збройних Сил України

Народився 9 червня 1969 року у місті Сторожинець.

Олександр Гаденко закінчив Сторожинецьку ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (нині – Сторожинецька гімназія).

Після закінчення школи вступив на навчання до Кам’янець-Подільського вищого військово-інженерного командного училища  (КПВВІКУ) ім. маршала інженерних військ В.К.Харченко.

Проходив військову службу в Збройних силах в званні майор з 1 серпня 1986 р. по 29 січня 2004 р., З 19 серпня 2014 р. по 30 вересня 2015 р., та з 22 грудня 2014 по 30 вересня 2015 р. брав участь в бойових діях в антитерористичній операції на території Луганської та Донецької областей, на посаді командира інженерно-саперного взводу механізованого батальйону, позивний «Капкан». Учасник бойових дій.

4 жовтня з великою, довгоочікуваною  радістю родина зустріла Олександра із зони АТО, а 7-го жовтня його не стало…  Не витримало серце всього пережитого.

З  усіх куточків України приїхали  бойові побратими,  щоб провести в останню путь свого командира, завдяки якому за весь час перебування в зоні АТО, а це 9,5 місяців, не було жодного «200».
Бути військовим, було його покликання з дитинства. І як тільки його, офіцера запасу, покликали стати на захист рідної Батьківщини, він не роздумуючи взяв в руки зброю і подався на передову, де з честю виконав свій обов’язок перед Вітчизною, відзначився бойовими подвигами, заслужив повагу у бойових побратимів.

 


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.