Menu
У СТОРОЖИНЦІ ВІДЗНАЧИЛИ 100-РІЧЧЯ БУКОВИНСЬКОГО ВІЧА

У СТОРОЖИНЦІ ВІДЗНАЧИЛИ 100-РІЧЧЯ БУКОВИНСЬКОГО ВІЧА

By In Новини On 02.11.2018


Сьогодні, 2 листопада, у центрі естетичного виховання «Юність Підгір’я» відбулася урочистість з нагоди відзначення 100-річчя Буковинського віча.

Захід відкрито виконанням Державного гімну України, вшануванням хвилиною мовчання пам’яті усіх борців за незалежність України та покладанням квітів до пам’ятників видатних українців Тарасові Шевченку та Юрію Федьковичу.

До присутніх на урочистому заході звернувся голова Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослав Бартош.

За словами посадовця, проведення народного віча 3 листопада 1918 року показало одвічне прагнення буковинців жити в єдиній соборній Україні.

«Буковинське народне віче ухвалило важливий акт національного самовизначення  мешканців північної частини краю, – сказав Ярослав Бартош. – Відзначення цієї події має величезне значення не лише в масштабах краю, але й цілої держави. Адже відродження України новітньої доби стало можливим завдяки нашим попередникам, які ще на початку двадцятого століття продемонстрували прагнення жити у Великій Україні».

Нині, за словами керівника райдержадміністрації, перед Україною стоїть низка викликів, серед яких – подолати ворога, який зазіхає на нашу єдність, незалежність та територіальну цілісність, яка нам дісталася великою ціною.

«Кращі наші сини нині на сході зі зброєю в руках захищають нашу свободу. Честь їм і хвала! Ми обов’язково переможемо! Слава Україні»,  – завершив виступ Ярослав Бартош.

З нагоди ювілею історичної події, Ярослав Бартош спільно з головою Сторожинецької районної ради Іваном Лосіком вручили пам’ятні відзнаки Чернівецької обласної ради до 100-річчя Буковинського віча та спільні почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради.

 


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.