Menu
У СТОРОЖИНЦІ ВІДЗНАЧИЛИ 184-У РІЧНИЦЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА

У СТОРОЖИНЦІ ВІДЗНАЧИЛИ 184-У РІЧНИЦЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА

By In Новини On 08.08.2018


Сьогодні, 8 серпня, голова Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослав Бартош взяв участь в урочистості до 184-ї річниці з  дня народження Буковинського Кобзаря, видатного українського письменника і культурно-освітнього діяча національного відродження українців Буковини Юрія Федьковича.

Діяльність Юрія Федьковича (8 серпня 1834 р. – 11 січня 1888р.) була пов’язана із демократичним рухом на захiдноукраïнських землях у 60-х роках XIX столiття. Письменник утвер­джував волелюбнi iдеï, захищав соцiальнi й нацiональнi iнтереси свого народу.

Юрій Федькович намагався захищати простих людей вiд панськоï сваволi, обороняв ïхнi права на судових процесах. Багато зусиль доклав вiн, щоб поширити освiту серед простого люду, ви­ступав за навчання рiдною мовою, написав “Буквар для господарських дiток на Буковинi”.

Письменник-патрiот  піднімав у своïх творах важливi громадськi проблеми, намагався робити на Буковинi те, що зро­бив Шевченко на Надднiпрянщинi. За це й назвали Федьковича буковинським Кобзарем.

Під час урочистості хвилиною мовчання вшановано пам’ять борців за волю України та покладено квіти до пам’ятника українському письменника-романтика, передвісника українського національного відродження Буковини Юрія Федьковича.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.