Menu
У СТОРОЖИНЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНИ

У СТОРОЖИНЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНИ

By In Новини On 09.05.2019


Сьогодні, 9 травня, голова Сторожнецької районної державної адміністрації Ярослав Бартош спільно з головою районної ради Іваном Лосіком взяли участь в урочисто-траурному мітингу «Вічна пам’ять» з нагоди відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Захід традиційно провели біля меморіалу воїнам-визволителям у Другій світовій війні у парку ім.. Ю. Федьковича міста Сторожинець.

Участь у мітингу взяв 1 ветеран з-поміж 5 живих учасників бойових дій району – 92-річний Віктор Ребеза.

Свято розпочали хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу воїнам-визволителям на знак пам’яті про мільйонні жертви Другої світової війни.

До присутніх на святі краян звернувся Ярослав Бартош.

За його словами, Україна заплатила надзвичайно гірку ціну у війні та пам’ять про ті страшні лихоліття повинна передавати нащадкам.

«Україна у Другій світовій війні понесла небачені втрати. 28 тисяч сіл було спалено. Близько 10 мільйонів жертв. 6 мільйонів українців воювали на фронтах Радянського Союзу. Майже 1 мільйон українців брали участь у бойових діях в арміях держав світу, – зазначив Ярослав Бартош. – Проте уроки війни засвоїли не всі. Наш північний сусід нині веде проти нас підступну війну, на якій, боронячи територіальну цілісність і суверенітет, гинуть наші найкращі Сини! Вічная пам’ять загиблим воїнам Другої світової війни та воїнам сучасної війни! Герої не вмирають!».

З нагоди пам’ятної дати Ярослав Бартош та Іван Лосік вручили ветерану війни Вікторові Ребезі спільну почесну грамоту райдержадміністрації та районної ради. Іншим 4 учасникам війни грамоти вручать за місцем проживання.

Своєю чергою Віктор Ребеза, звернувшись до краян, згадав воєнні роки, коли його в 17-річному віці призвали до війська. Він зазначив про воєнні жахіття, болісну втрату бойових побратимів та злочини нацистів проти людяності.

Віктор Ребеза закликав любити свою Батьківщину та боронити її.

Єдиному присутньому на мітингу ветеранові щедро дарували квіти та висловлювали слова подяки.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.