Menu
У СТОРОЖИНЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ КРУТ

У СТОРОЖИНЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ КРУТ

By In Новини On 29.01.2019


Сьогодні, 29 січня, на головному майдані міста Сторожинець біля пам’ятного знаку Борцям за волю України провели урочистий  захід до Дня пам’яті Героїв Крут.

Участь у заході взяли перший заступник голови Сторожинецької районної державної адміністрації Діана Ковальчук, заступник голови районної ради Володимир Філіпович, голови місцевих рад району, керівники та працівники установ, підприємств і організацій, школярі та громадськість.

Під час заходу вшанували героїчний вчинок 300 студентів, які 29 січня 1918 року під Крутами (130 км на північний схід від Києва) вступили у нерівний бій з багатотисячною армією більшовиків. 

Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні.

Затримка просування армії Муравйова дала можливість укласти Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності.

Бій під Крутами для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.