Menu
У зв’язку з негодою у райдержадміністрації заступили на цілодобове чергування

У зв’язку з негодою у райдержадміністрації заступили на цілодобове чергування

By In Газета «Рідний край», Новини On 01.07.2011


Останніми тижнями синоптики не особливо тішать нас прогнозами. Та й, зрештою, переконуємось самі: раптові, а часом і рясні грозові дощі з крихітними віконцями погоди, яких далебі чи можна назвати погодою, починають дедалі більше тривожити. Та й у коридори влади зачастішали телефонограми з позначкою “штормове попередження”. Ба більше того, в багатьох населених пунктах краю мали змогу відчути наслідки негоди у минулі вихідні. Особливо – у Чудеї та Тисовці. Там тривалий час садиби були обезструмленими. Це стало однією з тем обговорення на понеділковій розширеній нараді, котру вів заступник голови райдержадміністрації Г. Л. Пожога.

Керівник району електромереж С. М. Глядченко проінформував: “Тисовець був без світла приблизно 18 годин, Чудей – 12. Основна причина – потрапляння грозових розрядів на високовольтні лінії та, у зв’язку з цим, вихід з ладу трансформаторних підстанцій. Приміром, у Чудеї одразу чотири таких “згоріли” в цю грозову ніч”.

Наступного дня, як проінформував виступаючий, на усунення пошкоджень були задіяні ремонтні бригади. Напруга у мережі була відновлена.

Водночас С. Глядченко додав, що негода менше нанесла б шкоди, якби в окремих селах вдалось замінити прогнилі опори. А тут, як вважає керівник РЕМу, без ініціативи з боку голови села, співпраці з громадою, як основним споживачем електроенергії, не обійтись. Промовисті приклади – у Комарівцях, Банилові-Підгірному, де в цьому плані співпраця налагоджена, люди майже не потерпають від погодних перемін.

Водночас головуючий, опираючись на інформацію, яка надходила останні дні в райдержадміністрацію, зауважив, що у таких нестандартних умовах, в яких довелось перебувати багатьом жителям населених пунктів, котрі зачепило крило грози, і які намагались з’ясувати у телефонному режимі причини відсутності подачі електроенергії, диспетчери мали б бути більш стриманими, виваженими та ввічливими у своїх відповідях на запити. Втім, це, звісно, мало б бути як з одного боку, так і з іншого.

Відтак начальник відділу з надзвичайних ситуацій райдержадміністрації О. В. Бойко проінформував, що станом на 29 червня вода в Сіреті піднялась на метр, а критична межа становить п’ять. З’ясувалось також: голови сіл, виконкоми сільських рад попереджені про відстежування ситуацій на місцях та про необхідність постійного інформування влади з приводу можливих паводків. Водночас, всіх присутніх проінформовано, що в райдержадміністрації впродовж останніх днів у зв’язку з тривалою негодою встановлено цілодобове чергування.

“Рідний край” від 01.07.2011 року


About the Author

pressa

Comments are closed here.