Menu
У зв’язку з виявленням на території Сторожинецького району випадку АЧС проведено позачергові засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сторожинецькій РДА та районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки

У зв’язку з виявленням на території Сторожинецького району випадку АЧС проведено позачергові засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сторожинецькій РДА та районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки

By In Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Сторожинецькій районній державній адміністрації, Новини, Сторожинецька районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій On 06.02.2019


Сьогодні, 6 лютого, за участі начальника управління цивільного захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації Олексія Гайдая, начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Олександра Александрюка, голови Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослава Бартоша, першого заступника голови райдержадміністрації Діани Ковальчук проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сторожинецькій райдержадміністрації та Сторожинецької районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як інформувала Діана Ковальчук, 3 лютого 2019 року на території Кам’янецької сільської ради Сторожинецького району було виявлено трупи 8 загиблих дикий свиней.

Загиблих тварин знайдено у лісі на території 6-го кварталу ДП « СЛАП «Сторожинецький держспецлісгосп» АПК.

Висновком лабораторного дослідження від 5 лютого 2019 року підтверджено інфікування загиблих тварин вірусом африканської чуми свиней. 

Як інформував начальник Сторожинецького районного управління Держпродспоживслужби Мирослав Швед, спеціалісти Держпродспоживслужби обстежили територію виявлення загиблих тварин, відповідним чином її дезінфікували та знищили рештки заражених свиней.

За підсумками засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сторожинецькій райдержадміністрації прийнято наступні рішення:

 1. Оголосити неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней і накласти карантинні обмеження на мисливські угіддя Сторожинецького РО УТМР територія лісових угідь ДП «СЛАП Сторожинецький Держспецлісгосп АПК» квартал № 6 в адміністративних межах Кам’янецької сільської ради.
 2. Затвердити план заходів щодо профілактики, ліквідації недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней в мисливських угіддях Сторожинецького ДП «СЛАП Сторожинецький Держспецлісгосп АПК» (квартал № 6).
 3. Визначити зоною нагляду (спостереження) населений пункт с. Камяна, с. Снячів, с. Глибочок в радіусі 3 км від місця події.
 4. Створити спеціальну групу №1 у складі: голова групи, члени групи, які працюють і виконують затверджені заходи щодо профілактики, ліквідації недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней в лісових угіддях ДП «СЛАП Сторожинецький Держспецлісгосп АПК» квартал № 6.
 5. У мисливському господарстві туші відстріляних диких кабанів та трупи тварин, що загинули, спалюють у визначеному рішенням ДНПК місці, транспорт, задіяний у виконанні заходів, дезінфікують у місцях доставки трупів тварин, інших відходів та перед виїздом з мисливського господарства, дезінфікують увесь спецодяг та спецвзуття спеціалістів, задіяних в проведенні заходів. Одноразовий спецодяг спалюють, встановлюють чисельність диких кабанів в мисливському господарстві та знищують їх. Створюють групи для обходу та збору (у випадку виявлення) трупів диких кабанів на території мисливського господарства з метою подальшого спалення.
 6. Створити спеціальну групу №2 для обходу та збору (у випадках виявлення) трупів диких кабанів на території лісових угідь ДП «СЛАП Сторожинецький Держспецлісгосп АПК» квартал № 6. Мисливські організації, які виявили загиблих тварин, своїми засобами утилізовувати даних тварин.
 7. Організувати робочі групи №3 за участю працівників сільської ради, спеціалістів державних установ ветеринарної медицини,  працівників поліції для  обліку та клінічного огляду тварин в населених пунктах с. Кам’яна, с.Снячів, с. Глибочок (Кам’янецький). 
 8. Провести облік усього свинопоголів’я в зоні нагляду (спостереження).
 9. Розмістити у засобах масової інформації повідомлення про випадок африканської чуми свиней в лісових угіддях ДП «СЛАП Сторожинецький Держспецлісгосп АПК» квартал № 6., в якому указати межі зони нагляду (спостереження).
 10. Карантин з неблагополучного пункту (лісові угіддя Сторожинецького лісництва (обхід №1 квартал 6) зняти через 40 діб після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів за рішенням ДНПК при РДА.
 11. У разі виявлення загиблих тварин одразу вжити заходів, повідомляти Сторожинецьке районне управління Держпродспоживслужби.

ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКВІДАЦІЇ АЧС

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ДНПК

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ТЕБ ТА НС №2

 


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.