Menu
Україна потребує потужної та динамічної безпекової служби, яка діє за найвищими стандартами ЄС і НАТО – Президент

Україна потребує потужної та динамічної безпекової служби, яка діє за найвищими стандартами ЄС і НАТО – Президент

By In ЄВРОПЕЙСЬКА ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ, Новини On 22.03.2019


«Безумовно, СБУ має продовжити поступ на шляху реформ. Україна потребує потужної, динамічної та гнучкої безпекової служби, яка діє за найвищими стандартами і принципами ЄС і НАТО», – заявив Президент Петро Порошенко під час урочистих заходів з нагоди 27-ї річниці створення СБУ.

За його словами, Служба повинна бути повністю незалежною від політики і мати чітко визначені та цілеспрямовані функції – контррозвідки, боротьби з тероризмом та захисту державних таємниць, захисту від викликів і загроз, в тому числі в економіці держави.

Президент додав, що модернізація СБУ означає, що вона має бути не військовою, а цивільною структурою, як це є в Європі, США. «Це не зробить її слабшою, а навпаки – міцнішою, гнучкішою, врешті-решт здатною протистояти загрозам, які походять з Російської Федерації», – переконаний Президент.

«Модернізована СБУ, яка працює під цивільним контролем, з дотриманням прав людини, парламентським наглядом як це зазначено в законі про національну безпеку, сприятиме посиленню довіри та ефективної співпраці з нашими партнерами з Євроатлантичної спільноти безпеки та розвідки. Можу наголосити і подякувати, що і співпрацю по розвідці, і співпрацю в безпековій сфері, Служба здійснює надзвичайно ефективно», – наголосив Президент.

За словами Глави держави, це один із напрямків до наближення України до ЄС і НАТО. Він також нагадав про ухвалення Парламентом запропонованих ним змін до Конституції  щодо просування України до членства в ЄС та НАТО. «Хочу окремо підкреслити, що наші партнери – США, ЄС, НАТО – готові підтримати і підтримують постійно нас як в реформах сектору оборони і безпеки, так і в реформі служби безпеки України», – сказав Петро Порошенко.

«Але не менш колосальну роботу ми здійснили й для того, щоб зробити саму Службу боєздатною й готовою до ефективного виконання найскладніших завдань», – констатував Президент.

Він зазначив, що у 2014 році, коли почалася анексія Криму, проникнення на Донбас диверсійних груп, пряма військова інтервенція, ми не мали часу на роздуми, на підготовку і опрацювання варіантів. «Ми знали одне – під загрозою саме існування держави Україна. І відроджувати Службу безпеки довелося безпосередньо в ході її активної боротьби зі спецслужбам РФ, які діяли вже у жорсткому воєнному режимі», – сказав Петро Порошенко.

«Народ України має знати правду про те, яку відстань, який шлях пройшла Служба лише за останні п’ять років»,  -зауважив він.

За його словами, було створено Головне управління військової контррозвідки й окремі підрозділи з організації протидії російським спецслужбам у Криму, виявлення диверсійно-розвідувальних груп і розвідцентрів. Збільшено чисельність особового складу відділів контррозвідки у прикордонних регіонах та на півдні країни.

«У складі славної «Альфи» Служби безпеки з’явилось управління проведення спецоперацій з пошуку та припинення діяльності воєнізованих і збройних формувань, терористичних та розвідувально-диверсійних груп. Сформовано спеціальний підрозділ з розшифровки та опрацювання даних БПЛА та геоінформаційних систем», – розповів Президент.

«Зроблено ще дуже багато. Але я навмисно зупинився на таких докорінних змінах, які Служба провела оперативно, ні на мить не припиняючи боротьби на полі бою та в тилу. Кажу це для тих скептиків, які безпідставно закидають нам відсутність перетворень у спецслужбі», – наголосив Петро Порошенко.

 

Офіційне інтернет-представництво Глави держави


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.