Menu
Українська антикорупційна політика набуває європейських стандартів

Українська антикорупційна політика набуває європейських стандартів

By In Запобігання проявам корупції, Новини On 07.06.2013


Фото судЯк повідомляє сектор з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації, дотримуючись послідовної політики держави, спрямованої на інтеграцію до Європейського Союзу, а також з метою виконання Україною взятих зобов’язань перед Радою Європи, Президентом України Віктором Януковичем 6 червня 2013 року підписаний прийнятий Верховною Радою України Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо реалізації державної антикорупційної політики».

Даним Законом вносяться зміни до 25 законодавчих актів України, зокрема до Кодексу законів про працю, Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Закону України «Про державну службу», Закону України  «Про службу в органах місцевого самоврядування», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та інших.

Даний нормативно-правовий акт направлений на виконання рекомендацій експертів Європейської Комісії щодо удосконалення антикорупційного законодавства.

Запроваджені цим Законом зміни до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» стосуються зокрема: обмежень щодо спільної роботи близьких осіб; громадян, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; обмежень щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

Крім того, Законом окремо деталізовано форму декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру з метою забезпечення можливості виявлення на її підставі конфлікту інтересів. Зокрема, зміни запроваджені в декларації, стосуються розміру разових витрат, які зобов’язана декларувати особа. Так, мінімальну суму витрат  знижено із 150 тис. гривень до 80 тис. гривень.

Також підрозділам органів влади, уповноваженим на здійснення заходів щодо запобігання, виявлення та протидію корупції надані повноваження на проведення перевірок декларацій на наявність конфлікту інтересів, їх логічного та арифметичного контролю, контролю своєчасності подання декларацій.

За інформацією Чернівецької обласної державної адміністрації


About the Author

pressa

Comments are closed here.