Menu
Укрзалізниця закликає громадян дотримуватися Правил безпеки на залізницях

Укрзалізниця закликає громадян дотримуватися Правил безпеки на залізницях

By In Новини On 23.12.2019


Державна адміністрація залізничного транспорту України звертається до громадян з проханням обачно поводитись на залізничному транспорті (у потягах, на залізничних платформах, поблизу залізничних колій і т.д.) та не піддавати ризику своє життя та життя оточуючих.

Зокрема, як повідомив під час круглого столу «Стан та перспективи безпеки громадян на залізничному транспорті» головний фахівець Головного управління охорони та організації праці Укрзалізниці Василь Мельничук, через порушення правил безпеки лише 2007 року на об‘єктах залізничного транспорту травмувалося 1132 людини, з них смертельно – 741.

Водночас, спостерігається позитивна тенденція до зменшення травматизму, зазначив він. Ще одна нагальна проблема – несанкціоновані втручання в діяльність залізниці. Найпоширеніші випадки – неправдиві повідомлення про «мінування» об‘єктів, кидання предметів в поїзд, що рухається, крадіжки, ДТП на переїздах та коліях. За словами начальника Головного управління та безпеки руху Укрзалізниці Михайла Костюка, минулого року сталося 14 тисяч випадків несанкціонованих втручань, які завдали збитків на суму більше 6 мільйонів гривень.

Учасники круглого столу нагадали, що для безпеки на об‘єктах Укрзалізниці існують Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджені у 1998 році та доповнені у листопаді 2007 року. З ними можна ознайомитись на будь-яких залізничних вокзалах та станціях, у вагонах пасажирських та приміських поїздів. При порушенні Правил безпеки, громадяни несуть відповідальність згідно чинного законодавства. В залежності від ступеню суспільної небезпеки, порушення правил передбачає адміністративне або кримінальне покарання. А їх незнання не звільняє від відповідальності.

Крім того, Укрзалізниця систематично проводить контроль дотримання Правил: виконуються спільні рейди із ДАІ, технічні заняття із черговими на переїздах, перевірки технічного стану освітлення об‘єктів залізниці, гучномовців тощо.

Однак, програма заходів щодо попередження нещасних випадків та порушень на залізниці потребує формування комплексної програми на державному рівні, з активним залученням до цього державних структур – ДАІ, Укравтодору, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.