Menu
В області сплата ПДВ до бюджету зросла на 47,3 мільйони гривень

В області сплата ПДВ до бюджету зросла на 47,3 мільйони гривень

By In Новини, Роз'яснення On 15.04.2020


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж першого кварталу до державного бюджету платники області перерахували понад 225,5 млн. грн. податку на додану вартість. Вказана сума перевищує надходження аналогічного періоду 2019 року на 47,3 млн. грн. або на 26,5 відсотків. Річні індикативні показники, доведені для області перевиконано на 113,6 відсотків.

На теренах області податок на додану вартість є одним із суттєвих джерел наповнення державного бюджету і його сплата складає понад 40 відсотків від загальних надходжень.

У податковому відомстві переконані, що «оновлений» СМКОР дав поштовх для зростання надходжень до бюджету сум податку на додану вартість. Та відзначають, що електронне адміністрування ПДВ якісно вдосконалило алгоритм дій між податківцями та платниками і унеможливлює використання схем мінімізації при адмініструванні цього податку.

Задекларовані обсяги у січні – березні 2020 р. це підтверджують: загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг перевищила 6803,9 млн. грн, тоді як за аналогічний період у 2019 році складала 6048,8 млн. грн.

Сьогодні в області сплату податку на додану вартість забезпечують 2391  платник, серед яких 2120 юридичних осіб та 271 фізична особа – підприємець.

У податковій службі краю відзначають, що і динаміка відшкодування податку на додану вартість за перший квартал 2020р. теж позитивна. Платникам ПДВ, які мали право на отримання бюджетного відшкодування, відшкодовано з бюджету майже 58,9 млн. грн. проти 54,8 млн. грн. торік (+ 7,5 відсотків). При цьому кількість декларантів бюджетного відшкодування зменшилася з 87 суб’єктів господарювання у 2019 році до 84 за цей рік.

 

Новий Закон № 540-IX звільняє від сплати земельного податку лише за березень

Головне управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснює, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” № 540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020р., не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПКУ подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за  податковий  період  березень 2020 року.

У випадку, якщо у березні  чи квітні 2020 року платниками плати за землю було подано уточнюючу податкову декларацію щодо зменшення  податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період  квітень  2020  року із причин,  які не пов’язані із самостійним виявленням помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, такі  платники плати за землю   зобов’язані подати не пізніше 30 квітня 2020  року уточнюючі податкові декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2020 рік,  в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за  податкові  періоди березень та квітень 2020 року відповідно до положень цього підпункту.

При цьому, у разі подання таких податкових декларацій з підстав, визначених цим підпунктом, до таких платників податків не застосовуються санкції, визначені статтею 50 цього Кодексу та штрафні санкції згідно вимог пункту 120.2 статті 120 Кодексу, за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов’язань з плати за землю за податковий період квітень 2020 року.

Установити, що платники плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності), які визначають податкові зобов’язання із плати за землю на підставі податкових декларацій,  сплачують податкове зобов’язання зі сплати плати за землю за податковий  період – квітень 2020 року у повному обсязі за місцезнаходженням земельної ділянки у строк до 30 червня 2020 року. без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених цим Кодексом за порушення термінів сплати податкових зобов’язань щодо загальних термінів сплати податкового зобов’язання за такий період.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.