Menu
В центрах обслуговування платників буковинцям надали понад 66,5 тисяч адміністративних послуг

В центрах обслуговування платників буковинцям надали понад 66,5 тисяч адміністративних послуг

By In Новини, Роз'яснення On 25.09.2019


Як інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.  Впродовж січня – серпня поточного року у Центрах обслуговування платників, суб’єктам господарювання та громадянам, фахівці територіальних органів ДПС області надали 66540 тисяч адміністративних послуг.

У податковому відомстві роз’яснюють, кількість звернень жителів області щодо надання адміністративних послуг більше 66,6 тис., з них 90 звернень надійшло в електронній формі.

Відтак, за статистикою, найбільш запитувані послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. З початку року було надано більше 34,8 тис. таких послуг.

Крім того, актуальною послугою є реєстрація платника єдиного податку та надання витягу з реєстру платників єдиного податку – понад 11,1 тис. А також реєстрація книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 4,7 тис. Серед затребуваних адміністративні послуги з реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок. Цих послуг в поточному році було надано 5,8 тис. Крім того, видано 1861 довідка про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби.

У податковій службі Буковини акцентують, з повним переліком адмінпослуг та зразками форм документів (інформаційні картки, форми заяв), що надаються платникам податків, краяни можуть ознайомитися на офіційному порталі «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області» (https://cv.tax.gov.ua/) у розділі «Центри обслуговування платників» (https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/).

Також наголошують, електронний цифровий підпис (ЕЦП) дає можливість платникам податків замовляти довідки, а також оптимізувати процедуру подачі звітів, швидко та без перешкод звітувати  до податкових органів не витрачаючи свій час,  тощо.

Для отримання електронного ключа потрібно подати заяву з переліком необхідних документів до Акредитованого центру сертифікації ключів та мати при собі електронний носій. м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, буд. 200а, 1-й пов., каб. 110, тел.: (037) 251-43-79.

 

За наявності довідки № 3 ДФ – продаж власної сільськогосподарської продукції не оподатковується

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом. Кодекс передбачає дотримання певних умов застосування такої пільги, які передбачені у пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу.

У разі продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки за формою № 3 ДФ. Така довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви.

Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, якщо сільськогосподарська продукція вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом для ведення: садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва; особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує два гектари.

Довідка видається строком на п’ять років. Оригінал довідки повинен зберігатись у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати її закінчення.

Таким чином, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству чи фізичній особі — підприємцю, які є податковим агентом, копію чинної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування зазначеної вище пільги, то покупець не утримує податок з доходів, що виплачується за сільськогосподарську продукцію.

Якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18 %.

Також не оподатковуються доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1 — 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їхня сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (208650 грн.). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельної ділянки. Однак, якщо фізичною особою не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, то доходи від її продажу підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.