Menu
В Україні видано понад 1800 атестатів енергоаудиторам для сертифікації енергоефективності будівель та обстеження інженерних мереж

В Україні видано понад 1800 атестатів енергоаудиторам для сертифікації енергоефективності будівель та обстеження інженерних мереж

By In Новини On 11.01.2020


Станом на 1 січня 2020 р. в Україні видано понад 1800 атестатів енергоаудиторам, а саме:

  • понад 1000 атестатів – фахівцям із сертифікації енергоефективності будівель;
  • майже 800 – спеціалістам із обстеження інженерних мереж.

При цьому, кількість охочих працювати у цій сфері зростає щороку. Так, у 2019 р. налічується близько 1360 атестатів, виданих енергоаудиторам. Це у 3 рази більше, ніж у 2018 р. (440).

Найбільшу кількість енергоаудиторів атестовано у Києві, Київській, Одеській та Запорізькій областях.

«Сотні висококваліфікованих енергоаудиторів щомісяця – результат плідної співпраці Держенергоефективності із 43 закладами вищої освіти. Ще із липня 2018 р., ми започаткували тісне партнерство із університетами та академіями. Як наслідок, на сьогодні у 30 закладах вищої освіти запроваджено спеціалізовані навчальні програми та тренінги для підготовки енергоаудиторів», – прокоментував Роман Марецький, директор Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності.

Як нагадав Р. Марецький, запровадження професійної підготовки енергоаудиторів передбачено Законом України «Про енергетичну ефективність будівель».

Наявність достатньої кількості кваліфікованих енергоаудиторів сприятиме:

–       розвитку сертифікації енергоефективності будівель;

–       підвищенню конкуренції на новоствореному ринку;

–       впровадженню енергоефективних заходів у будівлях.

Станом на кінець 2019 р. проведено сертифікацію енергоефективності понад 1360 будівель в Україні.

«Щоб полегшити роботу енергоаудиторам, Держенергоефективності спільно із Асоціацією енергоаудиторів України розробили посібник «Як скласти енергетичний сертифікат і не помилитись» (https://drive.google.com/file/d/1a_XMPVxzwleHjVTGp-x_L_Xz7gtw2qsz/view) із низкою практичних рекомендацій про те, як вірно проводити сертифікацію та уникати поширених помилок», – повідомив Р. Марецький.

Нагадуємо, що на сайті Держенергоефективності оприлюднено детальну інформацію про сертифікацію будівель в Україні (https://saee.gov.ua/uk/content/buildings-certification), у т. ч.:

 

Сайт Держенергоефективності України


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.