Menu
В Управлінні Держпраці проведено колегію за результатами роботи у першому півріччі 2019 року

В Управлінні Держпраці проведено колегію за результатами роботи у першому півріччі 2019 року

By In Новини On 16.08.2019


Відбулася розширена підсумкова колегія Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Очолив роботу колегії начальник територіального органу Державної служби України з питань праці Іван Луцак.

Участь у зібранні  взяли члени колегії, керівники структурних підрозділів, запрошені представники місцевих підприємств та установ.

Одним із основних питань порядку денного йшлося  про підсумки діяльності органу Держпраці у сфері  державного нагляду (контролю) за станом  промислової безпеки та охорони праці на підприємствах області у першому півріччі 2019 року.

Так, у звітному періоді  головними державними інспекторами проведено 343 перевірки стану промислової безпеки та охорони праці на виробничих об’єктах 216 суб’єктів господарювання.

Уточнено, що заходами охоплено 1, 8%  місцевих підприємств.  Наголошено на тому, що інспектувалися, у першу, чергу, ті суб’єкти господарювання, які належать  до високого та середнього ступеня ризику.

Перевірками охоплено всі галузі господарства, за винятком підприємств пошти та зв’язку, рибного господарства, інших видів транспорту.

У ході колегії відзначено: посилено контроль  за виконанням роботодавцями виданих приписів, про що засвідчено збільшенням  позапланових заходів державного нагляду  майже на чверть.

Ще одне основне питання, обговорене під час роботи колегії, – про підсумки роботи відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів щодо здійснення заходів державного контролю на предмет своєчасної та у повному обсязі  виплати заробітної плати на місцевих підприємствах, в установах, організаціях.

Доповідала заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.

Посадовець, зокрема, зазначила, що за статистичними даними, Буковина залишається регіоном з найменшими показниками із заборгованості з виплати заробітної плати в державі.

Відзначено, що упродовж першого півріччя за результатами проведених фахівцями Держпраці  перевірок щодо виконання приписів, суб’єкти господарювання погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму у понад 460 тисяч гривень перед 69 працівниками.

За січень – червень нинішнього року головними державними інспекторами праці  здійснено заходи державного нагляду (контролю)  на трьох підприємствах – боржниках. За результатами перевірок видано відповідні приписи на усунення порушень. До керівників підприємств відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України – «Відповідальність за порушення законодавства про працю», застосовано штрафні санкції.

Водночас Галина Кушнір відзначила:  станом на перше липня 2019 року заборгованість по зарплаті в регіоні виникла  на двох місцевих підприємствах  – МКП «Чернівцітеплокомуненерго»  та КП «Криниця» (суб’єкт  господарювання працює у смт Берегомет Вижницького району).

З огляду на це, на колегію було запрошено представників підприємств задля пояснення причин виникнення такого факту.

Зазначено, що заборгованість на МКП «Чернівцітеплокомуненерго»  (понад 1 мільйон 300 тисяч гривень) перед 217 працівниками вже погашено повністю.

Так само погашено заборгованість по зарплаті (за травень) перед працівниками КП «Криниця». Однак, підкреслено, що на підприємстві у наступному місяці  виникла аналогічна ситуація.

Щодо низки причин виникнення заборгованості на засіданні колегії доповіли директор підприємства Вячеслав Татарчук та бухгалтер Наталія Іванюк.

До участі у колегії було також запрошено представників підприємств, на яких мали місце випадки виробничого травматизму з тяжкими наслідками.

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.