Menu
Вчасні медичні огляди працівників убезпечать від виникнення випадків смертей на виробництві

Вчасні медичні огляди працівників убезпечать від виникнення випадків смертей на виробництві

By In Новини, Роз'яснення On 27.12.2019


Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє,  що за одинадцять місяців 2019 року, в регіоні мали місце 33 нещасні випадки виробничого травматизму, п’ять із яких – зі смертельним наслідком.

Водночас за даний період на окремих підприємствах, в установах, організаціях Буковини мали місце випадки смертей на виробництві, які не пов’язані  безпосередньо з виробничим процесом, а настали унаслідок природніх причин.

Найчастіше – через раптове погіршення стану  здоров’я працівників.

Уникнення випадків виникнення смертей на виробництві унаслідок природніх причин забезпечить проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками.

Так, у статті 17 Закону України «Про охорону праці» – «Обов’язкові медичні огляди працівників певних категорій» зазначено:

роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

За результатами періодичних медичних оглядів у разі потреби роботодавець повинен забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів.

Медичні огляди проводяться відповідними закладами охорони здоров’я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку фактичному стану здоров’я працівника. Порядок проведення медичних оглядів визначається центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я.

Роботодавець має право в установленому законом порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов’язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок позачерговий медичний огляд працівників:
за заявою працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров’я пов’язане з умовами праці;
за своєю ініціативою, якщо стан здоров’я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов’язки.

За час проходження медичного огляду за працівниками зберігаються місце роботи і середній заробіток.

Територіальний орган Державної служби України з питань праці наголошує:

своєчасне проходження медичних оглядів працівниками забезпечить від виникнення  випадків смертей на виробництві.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.