Menu
Відбулися загальні збори з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями

Відбулися загальні збори з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями

By In Новини On 29.01.2019


29 січня під керівництвом голови районної державної адміністрації Ярослава Бартоша відбулися загальні збори з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями щодо порядку формування та подання щорічних звітів про виконання обов’язків відносно дітей за 2018 рік.

Як зазначив у своєму виступі очільник виконавчої влади району Ярослав Бартош, однією з функцій райдержадміністрації є забезпечення прав та інтересів дітей, які в силу тих чи інших обставин втратили опікунство, втратили батьків, або батьків позбавили такого права.

«Ця категорія дітей підпадає під опіку держави і нашим прямим обов’язком є  зробити все для того, щоб жодна дитина не відчула себе покинутою, а відчула турботу та піклування», – підкреслив Ярослав Бартош.

«У 2018 році районною державною адміністрацією пророблено роботу, яка дала можливість придбати три будинки для дітей-сиріт. Це є конкретна справа і конкретні рішення. Так ми будемо робити й надалі», – наголосив голова районної державної адміністрації.

Посадовець зазначив, що об’єднані територіальні громади мають брати на себе відповідальність і виступати генераторами вищезазначених питань.

На його думку, особливо це буде стосуватися громад, які мають достатній фінансовий ресурс для того, щоб вирішувати ці питання.

Керівник виконавчої влади району Ярослав Бартош побажав сім’ям, які взяли на себе надзвичайно благородну функцію щастя, злагоди, Божої ласки і любові.

Під час заходу обговорено питання про стан виконання основних положень прав та обов’язків опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями щодо захисту прав дітей та порядок подання щорічних звітів за 2018 рік (захист житлових та майнових прав дітей, співпраця із соціальними службами у сфері захисту прав дітей); про порядок забезпечення права дітей пільгової категорії на оздоровлення та відпочинок впродовж 2018-2019 року  та на здобуття ними  повної загальної середньої освіти; про надання соціальних послуг сім’ям опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Зокрема обговорено питання про стан та порядок здійснення фінансування державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування, які влаштовані у сімейні форми виховання та отримання їх сім’ями пільг, субсидій; про роботу по запобіганню правопорушень серед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та їх законних представників.

Відтак розглянуто питання про стан забезпечення пільгами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в закладах освіти району для представників, відповідальних за роботу з дітьми та представників відділів освіти ОТГ; про особливості забезпечення захисту прав дітей у 2019 році; про надання правової допомоги населенню району.

Під час зборів присутні опікуни задавали відповідні питання представникам служби у справах дітей районної державної адміністрації, відділу освіти, сім ї, молоді та спорту райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Сторожинецької Центральної районної лікарні, ювенальної превенції Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, відділу Сторожинецького бюро правової допомоги.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.