Menu
Відбувся семінар «Перші вибори: що далі?» для голів створених в 2016 році об’єднаних територіальних громад, які очікують перших виборів

Відбувся семінар «Перші вибори: що далі?» для голів створених в 2016 році об’єднаних територіальних громад, які очікують перших виборів

By In Новини, Об'єднання громад On 08.11.2016


4 листопада в приміщенні обласної державної адміністрації за ініціативи регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування відбувся інформаційний семінар для голів територіальних громад, що створені в 2016 році об’єднаних та очікують перших виборів.

У заході взяли участь  представники місцевих рад Красноїльської, Тереблеченської, Чудейської, Вашківецької, Вижницької та Сторожинецької об’єднаних територіальних громад, а також Магальський та Острицький сільські голови, чиї громади знаходяться в процесі об’єднання.

Про виборче законодавство в контексті децентралізації, а саме підготовку та проведення перших виборів в громадах присутніх поінформували експерт з децентралізації Регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Ігор Бабюк та начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації Надія Мар’янчук.

Регіональний консультант  з правових питань Асоціації міст України Ольга Чепель роз’яснила деякі питання реєстрації об’єднаної громади, юридичні аспекти реорганізації, створення виконавчих органів рад. Консультант з питань бюджету АМУ Євген Прокопець доповів про перспективи прийняття бюджетів громад на 2017 рік в нинішніх умовах. Щодо особливостей формування місцевих бюджетів за програмно-цільовим методом, за яким мають працювати об’єднані громади в 2017 році, розповіла  експерт з місцевого розвитку та фінансів Регіонального центру місцевого самоврядування Неля Малько. Також у роботі семінару взяли участь начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Христина Марчук та консультант регіонального відділення Асоціації міст України з питань комунікацій Тарас Халавка.

Порушені теми викликали жваві дискусії в учасників семінару. Адже створені в 2016 об’єднані громади дуже розраховують на державну підтримку реформи місцевого самоврядування та вихід на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України. Для цього необхідною умовою є визнання їхнього об’єднання відповідно до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області. Відповідні зміни до Перспективного плану нині готуються до подання на розгляд обласної ради. Регіональні експерти запевнили голів місцевих громад у інституційній підтримці в нелегкому процесі формування спроможних ОТГ.

За словами координатора Регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Тетяни Татарчук нині в області два потужні проекти підтримують діяльність та розвиток об’єднаних громад: це проект U-Lead з Європою, в рамках якого розпочинає свою діяльність Центр розвитку місцевого самоврядування (колишній Офіс реформ), та проект ПУЛЬС Агенції США з міжнародного розвитку, в рамках якого працюють регіональні консультанти з правових питань, питань бюджету та комунікацій. Саме вони стануть помічниками новостворених громад на шляху об’єднання та розвитку на найближчі роки.

Сайт Чернівецької ОДА

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.