Menu
Вітчизняна економіка встояла під тиском світової економічної кризи, вважає Валерій Євдокименко

Вітчизняна економіка встояла під тиском світової економічної кризи, вважає Валерій Євдокименко

By In Аналітика та публікації, Новини On 04.09.2013


Гроші1Президент України Віктор Янукович в інтерв’ю українським телеканалам зробив важливі акценти у внутрішній і зовнішній політиці держави у нинішніх умовах, зокрема щодо протистояння України світовій економічній кризі. Аргументи Глави держави коментує доктор наук, професор, відомий український економіст і експерт, Валерій Євдокименко.

Я звик послуговуватися цифрами і фактами. Україна зберегла макроекономічну стабільність? Зберегла. Бо скорочення ВВП у першому півріччі  цього року, як і у країнах Європи, становить лише 1%. Приблизно на 10% скоротився валовий зовнішній борг. Тому країна  має можливість вчасно відповідати за своїми зобов’язаннями.  Президент правий: вітчизняне промислове виробництво стримує погіршення кон’юнктури на світових товарних ринках, отже, держава має переорієнтуватися на внутрішнє споживання та імпортозаміщення. І Україна цим шляхом іде. Так, виробництво медикаментів зросло порівняно з відповідним періодом минулого року на 20%, машин та устаткування – на 8%, меблів – на 4% і т.д.

Особливо важлива сфера, у тому числі і для Чернівецької області, агропромисловий комплекс. Це наша точка зростання. Виробництво продукції галузі зросло на 15% у порівнянні з 2012 роком, цьогоріч зібрано один із найкращих за роки незалежності врожаїв зернових і зернобобових культур – понад 50 млн. тонн. На Буковині у нинішньому році очікуємо також рекордний урожай зерна – 630 тисяч тонн. Чернівецька область входить у десятку регіонів держави за показником урожайності. На життя людей, пересічного, як кажуть, українця, позитивно позначається прогнозованість курсу національної валюти. Не секрет, що заощадження громадян у гривні за 7 місяців цього року зросли на 25% у порівнянні з минулим роком. Нашій банківській системі громадяни стали довіряти більше. Маємо приріст реальної заробітної плати, а індекс інфляції – у межах відсотка. При цьому зростає і середньомісячна зарплата, збільшується і споживання. Це позитивні тенденції в умовах економічної кризи. Нині паски затягують, ми знаємо, і, здавалося б, в успішних європейських країнах.

Україні уникнути катастрофічних втрат, як це сталося в інших країнах, під тиском кризи допомогли податкова реформа, дерегуляція підприємництва. Скільки зборів і податків ми мали ще три роки тому? 44. Нині їх стало 23. У 2010 році було 1200 видів документів дозвільного характеру, сьогодні – лише 141. Скорочується кількість видів господарської діяльності, які потребують ліцензування. Загалом, за моїми спостереженнями, створення сприятливих умов для ведення бізнесу стає пріоритетом в регіоні. Мова йде, передусім, про дерегуляцію підприємницької діяльності. Так, з 15 липня цього року центри надання адміністративних послуг функціонують у всіх районах області та м. Новодністровськ. Тобто, нині підприємець має більше часу займатися безпосередньо своєю справою, а не витрачає його на бюрократичні процедури і постійне спілкування з чиновниками. І це правильний шлях. Звісно, перелічене не означає, що ми закриваємо очі на гострі проблеми, які слід долати.

Прес-служба Чернівецької обласної державної адміністрації


About the Author

pressa

Comments are closed here.