Menu
ВЛАСНИКИ НЕРУХОМОСТІ СПЛАТИЛИ ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ БУКОВИНИ 34,6 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

ВЛАСНИКИ НЕРУХОМОСТІ СПЛАТИЛИ ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ БУКОВИНИ 34,6 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

By In Новини On 19.11.2018


За словами в.о.начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області  Віталія Шпака, безперечно лідерами у сплаті цього податку, є власники майна  юридичні особи. Відтак, впродовж впродовж січня – жовтня  2018 року  підприємства області сплатили до бюджету 20,1 млн. грн.податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. В свою чергу, фізичні особи спрямували до місцевого бюджету 14,5 млн. грн. Слід відзначити, цьогоріч територіальні громади отримали в своє розпорядження на 12,7 млн. грн. більше ніж торік.

Очільник відомства наголошує, оскільки вся сума сплаченого податку на нерухомість поповнює місцеві бюджети на яких знаходяться об’єкти нерухомості, то мешканці кожної територіальної одиниці повинні бути зацікавлені у тому, щоб місцеве самоврядування мало певний фінансовий ресурс для вирішення актуальних питань.

Незважаючи на те, що термін сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для громадян вже завершився однак є буковинці, які вчасно не сплатили податок. Відтак, такі громадяни можуть звернутися з письмовою заявою до органів ДФС за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку (п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ) – роз’яснюють у фіскальній службі області. 

Та наголошують, треба врахувати наступне – за невчасну сплату податку передбачається накладення штрафних санкцій – 10% від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – то всі 20%.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.