Menu
Вогонь під електромережами – небезпечно для життя

Вогонь під електромережами – небезпечно для життя

By In Новини On 19.05.2020


З початку 2020 року на території Чернівецької області сталося 417 пожеж внаслідок спалювання сухої трави, бадилля та сміття. За неповних п’ять місяців року вже трапилося більше пожеж, ніж за увесь минулий рік – у 2019 році було 387 пожеж (це офіційні дані рятувальної служби Буковини).

Шановні буковинці!

Енергетики краю вкотре попереджають про небезпеку спалювання сухостою не лише для екології краю, а й для життя та здоров’я місцевих мешканців. Оскільки вогнища під повітряними лініями електропередач (ЛЕП) мають особливо руйнівну силу. Пожежі під ЛЕП виводять з ладу електрообладнання, що призводить до економічних збитків (знеструмлення населених пунктів й промислових об’єктів) та загрожує життю і здоров’ю людей і тварин.

Найчастіше винуватцями пожеж стають  землекористувачі, на землях яких розташовані повітряні електромережі. І досі чимало людей вважають, що найлегше позбутися пожнивних залишків, сухостою та сміття – це його спалити. При цьому землекористувачі помилково переконані, що зможуть контролювати вогонь. Але, як показує багаторічний досвід, це далеко не так. Процес горіння – стихійний. Висока температура спалює кисень і розріджує повітря – тому зникає ізоляційний повітряний прошарок між електропроводом та землею. Утворюється дуга електричного струму, яка знищує все у радіусі 10 метрів. Таке перекриття проміжку між електропроводом і землею автоматично призводить до аварійного вимкнення лінії.

Відтак, вимкнення повітряних ліній електропередач через низові пожежі, пов’язані з випалюванням стерні, сухої трави та сміття, має тяжкі непередбачувані, іноді непоправні наслідки.

Для збереження електричних мереж та недопущення нещасних випадків розроблені «Правила охорони електричних мереж». Дотримання вимог цих правил обов’язкове для всіх, без винятку: установ, підприємств, організацій та фізичних осіб.

Запам’ятайте: суворо заборонено спалювати стерню, суху траву, сміття в межах охоронних зон ЛЕП; обов’язково здійснювати оранку в межах охоронних зон під ЛЕП (упродовж двох діб після збирання зернових культур, для запобігання випадкового займання); необхідно вчасно попереджати власника повітряних електроліній про початок збирання зернових в охоронних зонах аби отримати належні рекомендації; необхідно ретельно контролювати за дотриманням правил пожежної безпеки під час збирання врожаю; заборонено скиртувати сухі корми в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

 Сайт АТ «Чернівціобленерго»


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.