Menu
Всі знають політв’язнів Росії Сенцова, Сущенка, але мало хто згадує про заручників в тюрмах ЛНР та ДНР – координаторка проекту «Бранці Кремля»

Всі знають політв’язнів Росії Сенцова, Сущенка, але мало хто згадує про заручників в тюрмах ЛНР та ДНР – координаторка проекту «Бранці Кремля»

By In Новини On 22.05.2019


В.о. голови ОДА Михайло Павлюк (Mykhailo Pavliuk) привітав на Буковині Державного секретаря Міністерства інформаційної політики України Артема Біденка, радника Міністра інформаційної політики України з освітніх проектів, Героєм України Володимира Жемчугова, координаторку згаданого проекту Олену Жемчугову.

Вони перебувають у Чернівцях для презентації освітнього проекту Міністерства інформаційної політики України «Бранці Кремля».

«Дякую вам за вашу важливу місію – презентацію проекту «Бранці Кремля». Ви, пане, Володимире – серед тих людей, котрі показали приклад відваги та віддачі для України, ви є втіленням істинного Героя України, який у дуже відповідальний та складний час – 2013-2014 роки – став на захист Української держави. Ви були піддані абсолютно незаконним провокаціям з боку проросійськи налаштованих елементів, та зрештою від всієї російської агітаційної машини. Від імені місцевої виконавчої влади щиро вдячий вам за те, що сьогодні активно їздите Україною, спілкуєтесь з молоддю в час трансформацій та змін; розповідаєте, як російська агресія поглинула частину України»,  – звернувся Михайло Павлюк до гостей.

На представленні згаданого проекту для регіональних ЗМІ в.о. голови ОДА поділився: «Під час спілкування ми звернули увагу на важливість утримання питання національної памяті в найширшому розумінні цього слова, продовження політики декомунізації, політики нацоінально-патріотичного виховання, європейського вибору, власне, всього, що для кожного українця є святим».

«Ми на сьогодні розуміємо, що освітні та просвітницькі проекти є найважливішими на цьому етапі розвитку держави. У 2014 – 2015 роках ми подолали пік інформаційної війни, коли необхідно було дуже швидко реагувати на фейки, інформаційні викиди, люди фактично навчилися розрізняти, що є правдою, що – неправдою. І сьогодні ми стоїмо перед тим, що необхідно розширювати просвітницькі проекти, спілкуватися з молоддю, розповідати не просто , що є на Сході війна, що армія захищає не просто Україну, а Європу від агресора. Необхідно розказувати, як ця війна відбувається, що саме відбувається, і ми це намагаємось робити в усіх проявах – від друку мемуарів солдатів, офіцерів про війну до особистого спілкування», – зазначив Артем Біденко (Artem Bidenko).

Олена Жемчугова, координаторка проекту «Бранці Кремля» розповіла, що проект був організований Мінінформполітики, розпочався в рамках освітніх програм у форматі зустрічі Героя України Володимира Жемчугова зі студентами, з вересня 2018 року. Для молоді демонструвався однойменний документальний фільм, він був знятий ще в лютому 2018 року як нагадування всім нам, українцям, про тих людей – політв’язнів та патріотів України – котрі знаходяться зараз у в’язницях Росії.

Всі знають ті прізвища багатьох політв’язнів Росії: це Сенцов, Роман Сущенко, але мало хто згадує тих заручників,котрі знаходяться зараз в тюрмах так званих ЛНР та ДНР. Тому цей проект ми більш поширили, і окрім згадування про політв’язнів в Росії, наших патріотів, ми одночасно нагадуємо про тих людей – патріотів, які зараз є заручниками в ЛНР та ДНР, згадуємо про ті події, які відбуваються зараз на Донбасі.

«Для мене важливо розповісти буковинській молоді про те, як сталося так, що в наше прикордонне місто (Володимир Жемчугов народився та виріс на Луганщині ) прибули російські солдати та окупували цю територію. Ми презентуємо фільм «Бранці Кремля» про українських заручників, котрі знаходяться в Криму та в тюрмах РФ. Російська окупація в Криму розпочалась в 2013 -2014 роках. Зараз вже 6-ий рік йде війна, і молодь, котра вже зараз завершує своє навчання у вишах, в 2013 році була досить юною, не в повній мірі розуміла, що трапилося в Криму та в країні. Молодь вливатиметься в усі сфери дорослого життя, вони повинні знати правду , аби в своєму житті вони могли приймати правильні рішення», – наголосив Володимир Жемчугов, радник Міністра інформаційної політики України з освітніх проектів, Герой України.

 

Сайт Чернівецької ОДА


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.