Menu
Як буковинцям скористатися пільгами зі сплати земельного податку: 5 запитань

Як буковинцям скористатися пільгами зі сплати земельного податку: 5 запитань

By In Новини On 22.05.2020


ХТО З ПОДРУЖЖЯ, ЯКЕ ВИХОВУЄ ТРЬОХ І БІЛЬШЕ ДІТЕЙ ВІКОМ ДО 18 РОКІВ, МАЄ ПРАВО НА ПІЛЬГУ ЩОДО СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ?

Якщо подружжя виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, то кожен із батьків має право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать йому на правах приватної власності, при цьому вид земельних ділянок і розмір, щодо яких застосовується пільга, визначені п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України.

Водночас, якщо подружжя володіє земельною ділянкою на праві спільної часткової власності, то платником земельного податку за земельну ділянку пропорційно своїй частці є кожен з батьків, і відповідно право на пільги щодо сплати земельного податку має кожен з них.

Якщо таке подружжя володіє земельною ділянкою на праві спільної сумісної власності і поділ земельної ділянки не проводився, то платником земельного податку за таку ділянку є один з батьків, який і може скористатись пільгою щодо сплати земельного податку.

Слід зазначити, що фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки до 01 травня поточного року письмову заяву довільної форми про надання пільги та документ, що посвідчує її право на пільгу (посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років).

ЧИ МАЮТЬ ПРАВО НА ПІЛЬГУ ЩОДО СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ФО – ПЕНСІОНЕРИ, ЯКИМ БУЛА ПРИЗНАЧЕНА ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХ, ЯКЩО ВОНИ НЕ ДОСЯГЛИ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ, ОДНАК В ПЕНСІЙНОМУ ПОСВІДЧЕННЯ ЗАЗНАЧЕНО «ПЕНСІОНЕР ЗА ВІКОМ»?

Фізичні особи – пенсіонери, яким була призначена пенсія за віком на пільгових умовах, не мають право на пільгу щодо сплати земельного податку, якщо вони не досягли пенсійного віку, однак в пенсійному посвідчення зазначено «пенсіонер за віком». Такі фізичні особи – пенсіонери мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв), після досягнення ними пенсійного віку (60 років). При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документ, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення).

ЧИ Є ПЛАТНИКАМИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ПІД БАГАТОКВАРТИРНИМИ БУДИНКАМИ ВЛАСНИКИ КВАРТИР (ЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ) У ТАКИХ БУДИНКАХ?

Платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними жилими будинками є особи, яким такі земельні ділянки відповідно норм Земельного кодексу України передаються у постійне користування або у власність: підприємства, установи і організації, що здійснюють управління цими будинками, а також об’єднання власників будинків.

Власники квартир (жилих приміщень) у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку до бюджету за земельні ділянки під такими будинками.

ХТО Є ПЛАТНИКОМ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ У ВЛАСНОСТІ МАЛОЛІТНІХ ТА НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ?

Земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, нараховується на загальних підставах, і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.

ЧИ МАЄ ПРАВО НА ПІЛЬГУ ЗІ СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ФО, ЯКА НЕ ОФОРМИЛА ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНОДАВСТВА ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ, ПРОТЕ НАБУЛА ЦЕ ПРАВО ВІДПОВІДНО ДО РІШЕННЯ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ АБО ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЧИ ВІДПОВІДНО ДО ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ УГОД?

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III зі змінами та доповненнями (далі – ЗКУ), а справляння плати за землю – Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Підпунктом 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 ПКУ встановлено, що плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до ст. 206 ЗКУ використання землі в Україні є платним.

Згідно зі ст. 269 ПКУ платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Статтею 270 ПКУ визначено, що об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).

Щодо пільг зі сплати земельного податку, то відповідно до п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати податку звільняються такі категорії громадян:особи з інвалідністю першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пунктом 281.2 ст. 281 ПКУ встановлено, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Враховуючи зазначене, фізичній особі, яка не оформила відповідно до законодавства право власності або право користування землею, проте набула це право відповідно до рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування або відповідно до цивільно-правових угод та відноситься до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку і використовує земельну дiлянку за видом використання в межах граничних норм, зазначених в ст. 281 ПКУ, надано право на звiльненнявiд сплати земельного податку.

ЧИ КОРИСТУЮТЬСЯ ПІЛЬГАМИ ЩОДО СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ІНОЗЕМНІ ГРОМАДЯНИ ТА ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА?

Іноземні громадяни та особи без громадянства не користуються пільгами щодо сплати земельного податку.

 

Буковинці заборгували державі майже 267 млн. грн. ЄСВ  – податківці запрошують провести звірку та погашати недоїмку

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що для отримання Довідки про відсутність заборгованості з платежів, платникові необхідно подати заяву за формою згідно з додатком 2 до Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733.(Форма заяви за посиланням  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1102-18)

Заява подається на вибір платника: у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу, або  в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги». Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві. Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано. Листи можна надсилати  на офіційні скриньки ГУ ДПС у Чернівецькій області та її територіальних органів. Детальніше всі адреси (https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/410225.html)

Також, наявність чи відсутність податкового боргу буковинці можуть перевірити в Електронному кабінеті. Вхід до кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua через офіційний вебпортал ДПС.

Ще кожен буковинець можна самостійно переглянути інформацію «Інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг» на офіційному порталі Державна податкова служба України у розділі «Переліки». Детальніше за посиланням: https://tax.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/pereliki-/296361.html , або телефонуйте до відділу по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області 0372(545635).

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.