Menu
Ярослав Бартош: Сторожинецький район розбудовували наші діди та прадіди, тому сьогодні при розгляді питання об’єднання територіальних громад ми повинні бути особливо відповідальними і виваженими

Ярослав Бартош: Сторожинецький район розбудовували наші діди та прадіди, тому сьогодні при розгляді питання об’єднання територіальних громад ми повинні бути особливо відповідальними і виваженими

By In Новини, Об'єднання громад On 18.03.2016


титульна18 березня в приміщенні районного будинку національних культур відбулися загальні збори жителів міста Сторожинець, під час яких обговорено питання добровільного об’єднання громад.

У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Ярослав Бартош, голова районної ради Іван Лосік, Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук, експерт Чернівецького офісу реформ Ольга Чепель, голови місцевих рад району, громада міста.

Перед громадою міста виступив голова районної державної адміністрації Ярослав Бартош, який зазначив, що питання об’єднання громад Сторожинеччини надзвичайно важливе в історичному контексті.

«Сторожинецький район розбудовували наші діди та прадіди, тому сьогодні при розгляді питання об’єднання територіальних громад ми повинні бути особливо відповідальними і виваженими. Всі особисті амбіції мають бути відкинені. Пріоритетними мають залишатися інтерес і перспектива нашого краю, а отже добробут громадян», – наголосив Ярослав Бартош.

Як зазначив голова райдержадміністрації, місто Сторожинець за своїм розташуванням є районним центром, який повинен запросити до Сторожинецької громади всі села, тому що саме громада всіх сіл в свій час працювала над розбудовою інфраструктури міста.

«Чим потужніша громада, тим більше можливостей», – підкреслив Ярослав Бартош.

«Питання об’єднання територіальних громад ми обговорювали та вивчали впродовж минулого року, – зазначив Ярослав Бартош. – Ми проводили роботу з кожною місцевою радою щодо вивчення фінансової доцільності та методики впровадження зазначеного об’єднання. На сьогодні, відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України перспективного плану формування територій громад Чернівецької області, створено Великокучурівську громаду, на яку очікує чимало завдань та викликів. Своє бажання створити окремі громади висловили Красноїлька та Старокрасношорська місцеві ради з одного боку та Їжівска і Чудейська – з іншого. Це їх право».

Очільник виконавчої влади Підгір’я побажав усім мудрості та виваженості у прийняті історичного рішення, яке буде прославляти Сторожинеччину і буде прикладом для багатьох територій держави.

Під час заходу також виступили Іван Лосік, Микола Карлійчук, Ольга Чепель, голова Великокучурівської громади Василь Тодеренчук, Зруб-Карівський та Комарівський сільські голови, жителі міста.

За підсумками загальних зборів громадян міста, вирішено надати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад Сторожинця та сіл Банилів-Підгірний, Бобівці, Будецень, Верхні Петрівці, Давидівка, Зруб-Комарівці, Кам’яна, Комарівці, Костинці, Ясени, Михальча, Дубове, Заволока, Спаська, Нижні Петрівці, Аршиця, Стара Жадова, Дібрівка, Косованка, Нові Бросківці, Заболоття, Панка, Ропча, Слобода-Комарівці, Старі Бросківці, Череш. (Красноїльськ та Стара Красношора з одного боку та Їжівці і Чудей з іншого висловили бажання створити власні громади).

Окрім того, запропоновано головам місцевих рад, які підтримують пропозицію об’єднання місцевих рад району в одну Сторожинецьку територіальну громаду, до 5 квітня – провести чергові сесії з питань об’єднання громад, до 11 квітня – подати до міської ради письмову згоду (підкріплену рішенням сесії) щодо формування єдиної Сторожинецької територіальної громади та подати кандидатури для участі в робочій групі з питань об’єднання громад, яка працюватиме при Сторожинецькій міській раді впродовж 30 днів.

Остаточне вирішення питання щодо об’єднання місцевих рад району в одну Сторожинецьку територіальну громаду буде розглядатися на черговій сесії Сторожинецької міської ради.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.