Menu
Ярослав Бартош взяв участь у загальних зборах мешканців села Комарівці

Ярослав Бартош взяв участь у загальних зборах мешканців села Комарівці

By In Новини, Об'єднання громад On 31.03.2016


20160330_15413230 березня у Комарівцях відбулися загальні збори, на якій жителі села одноголосно проголосували за об’єднання свого населеного пункту з іншими громадами у єдину Сторожинецьку територіальну громаду із центром у Сторожинці. Також делегували до спільної робочої групи з питань об’єднання громад сільську голову С. І. Бажуру і депутатів сільської ради Л. М. Унгурян та О. М. Гуцуляк.

– Звісно, об’єднання добровільний громад – це експеримент, – висловила думку Світлана Бажура. – Але процес уже розпочався і зворотного шляху немає. Якщо інші сусідні села об’єднаються зі Сторожинцем у єдину громаду, а ми ні, то хто надасть адміністративні послуги жителям Комарівців, чи зможемо ми самі вижити у таких обставинах?.. Адже у райцентрі нині діють усі структури та організації, які забезпечують життєдіяльність краян. Щодо видачі довідок на місцях, то надіюсь в недалекому майбутньому подати та отримати документи можна буде в електронній формі через мережу Інтернет, тому жителі віддалених до Сторожинця населених пунктів не відчують значний дискомфорт.

Одна з жителів Комарівців поцікавилась: «Чи всі населені пункти, які увійдуть у єдину Сторожинецьку територіальну громаду є дотаційними? Якщо так, то чи зможуть вони знайти фінансування для забезпечення власних потреб?». Відповідь надав голова райдержадміністрації Ярослав Бартош.

– У 2015 році з 21 мільйона гривень, які зібрали на Підгір’ї, тільки чотири з половиною залишилися у районному бюджеті, решта надійшли у місцеві бюджети. І я вважаю, що резерв сплати усіх податків і зборів на місцях – ще потужніший. У селах збирають тільки половину всіх відрахувань у бюджети різних рівнів. Бо громадяни не вимагають у крамницях та автозаправках чеки (а це акцизний збір і 5% суми мало б потрапляти у місцеву казну), багато людей здійснюють свою підприємницьку діяльність нелегально, не оформлюючи як слід найманих працівників, не сплачуючи земельний податок тощо.

Об’єднана громада – це передача більшості повноважень «на низ», на місця. Наші польські друзі стверджують: «Нема нічого кращого, ніж народовладдя». Водночас із коштами, податками до громад приходить і велика відповідальність. Бо громади мають бути спроможними надати всі послуги – медичні, освітні, з дошкілля і соціального захисту – на місцях. Якщо ми не збережемо район у межах, які існують сьогодні, то навряд чи зможемо вберегти ці галузі на нинішньому рівні. У Франції та Італії чудово функціонують багатотисячні громади.

Процес децентралізації незворотній. До кінця року жителів тих чи інших населених пунктів ще запитують з ким вони б хотіли об’єднатися, а незабаром об’єднані громади будуть створювати «згори» без їхньої згоди. Зрозумійте: одна сільська рада не може функціонувати, бо вона не є самодостатньою. А об’єднана громада буде отримувати і медичну, і освітню субвенцію, вона розроблятиме стратегію свого розвитку і зможе керувати надходженнями на вирішення тих чи інших потреб.

Не можна оминути й той факт, що усі землі будуть знаходитися у межах громади – не буде такого поняття як «землі поза межами населеного пункту». Це вкрай важливо і для видачі земельних ділянок для учасників АТО. До слова, хочу щиро подякувати вашій жительці – завідуючій ДНЗ «Колосок» Л. Д. Гринчук за подвиг її двох синів – вони на передовій.

Олеся ДЛУЖАНСЬКА

20160330_14315920160330_154037


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.