Menu
Ярослав Бартош взяв участь у засіданні Медичної ради Сторожинецької центральної районної лікарні

Ярослав Бартош взяв участь у засіданні Медичної ради Сторожинецької центральної районної лікарні

By In Новини On 13.02.2019


Сьогодні, 13 лютого, голова Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослав Бартош взяв участь у засіданні Медичної ради Сторожинецької центральної районної лікарні, де підвели підсумки роботи медичних закладів району за 2018 рік та окреслили плани на 2019 рік.

Як  інформував керівник КНП Сторожинецька центральна районна лікарня Сторожинецької районної ради Чернівецької області Олександр Войцеховський, впродовж 2018 року у районній лікарні вжито комплекс заходів щодо покращення якості надання медичної допомоги, зміцнення матеріально-технічної бази, впровадження медичної реформи тощо.

За словами головного лікаря ЦРЛ, протягом 2018 р. показник прийому хворих лікарні склав – 276 тисяч осіб. Торік вдалося покращити матеріально-технічну базу лікарні, зокрема, закуплено комп’ютерну техніку та забезпечено сучасним обладнанням лабораторію. Збільшено видатки на харчування пацієнтів у стаціонарних відділеннях медзакладу. 

Як зазначив Олександр Войцеховський, наприкінці 2018 року рішенням сесії Сторожинецької районної ради комунальну бюджетну установу – Сторожинецьку ЦРЛ перетворено на комунальне некомерційне підприємство Сторожинецька центральна районна лікарня Сторожинецької районної ради Чернівецької області. Наразі ведуть роботу над розробкою відповідної документації.

Окрім того, мова йшла про Західний госпітальний округ.

За словами Олександра Войцеховського, 7 лютого 2019 року у Сторожинці відбулося засідання госпітальної ради Західного госпітального округу, під час якого затверджено Положення про Госпітальну раду, згідно якого центром округу є місто Сторожинець.

За словами головного лікаря ЦРЛ, у разі затвердження центру госпітального округу у місті Сторожинець згідно подальших процедур, перед лікарнею постане чимало викликів щодо приведення усіх індикаторів якості і доступності у відповідність до вимог.

Як підсумував Олександр Войцеховський, 2019 року продовжуватиметься медична реформа, зокрема, це стосується вторинної ланки медицини та вестиметься подальша робота над покращенням надання медичних послуг населенню. 

Також виступив керівник КНП Сторожинецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги Сторожинецької районної ради Чернівецької області Олег Триколіч.

Він повідомив про те, що 2018 рік був роком реформ і реорганізацій. Зокрема, реформовано первинну ланку медицини.

За його словами, станом на лютий 2019 року, близько 80 % мешканців району підписали декларації з сімейними лікарями.

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини для роботи у нових умовах впродовж минулого року забезпечили комп’ютерною і медичною технікою та доступом до мережі Інтернет. 

Наразі триває робота над впровадженням електронної картки пацієнта та електронного направлення на обстеження та лікування у стаціонарі.

Також виступив Ярослав Бартош. За його словами, медична галузь району перебуває у стані активного реформування.

У результаті впровадження реформи на первинному рівні покращилася матеріальна база амбулаторій району та оплата праці медичних працівників.

Завдяки економії коштів з’явилася можливість закупити для ЦРЛ сучасний рентген апарат, обладнання для лабораторії.  

За його словами, важливо для району, аби центр госпітального округу  був у Сторожинці. Відтак у перспективі це потребуватиме пошуку додаткових приміщень, приведення у відповідність до вимог усіх індикаторів тощо.

Також очільник райдержадміністрації зазначив про те, що серед пріоритетів для районної влади – провести ремонт приміщень лікарні, замінити покрівлі, відремонтувати фасади та здійснити заходи з енергозбереження.

Водночас Ярослав Бартош наголосив на необхідності посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо необхідності вакцинації населення, зокрема від кору, оскільки спалах хвороби в краї несе небезпеку.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.