Menu
Ярослав Бартош закликав місцеві ради активізувати роботу над дохідною частиною бюджетів та вивести з тіні нелегальних працівників

Ярослав Бартош закликав місцеві ради активізувати роботу над дохідною частиною бюджетів та вивести з тіні нелегальних працівників

By In Новини On 10.08.2018


Сьогодні, 10 серпня, голова Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослав Бартош провів розширену нараду за участі керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, голів місцевих рад району, керівників установ, підприємств та організацій району.

Під час наради розглянуто питання щодо легалізації заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій з оплати праці та своєчасної сплати ЄСВ і податків. Також обговорено питання про надання спеціальної бюджетної дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарстві фізичних осіб та про надання фінансової підтримки особистим селянським господарствам населення, які утримують трьох і більше корів.  Водночас мова йшла про стан сплати земельного податку та облік земель.

Участь у нараді взяли заступник голови Сторожинецької районної ради Володимир Філіпович, заступник начальника фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Майя Філіпець, заступник директора Департаменту соціального захисту населення – начальник управління соціального обслуговування, соціальних послуг, інтеграції інвалідів та соціальної підтримки населення Наталя Пасічник, заступник начальника управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

Під час наради виступила начальник управління праці і соціального захисту населення Сторожинецької райдержадміністрації Оксана Гульпе, яка повідомила про роботу робочих груп з питань легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати. За її словами, протягом 7 місяців поточного року здійснено 371 перевірку суб’єктів господарювання, під час яких виявлено 22 нелегально працюючих осіб. Відтак управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації вжито відповідних заходів та проведено інформаційно-роз’яснюючу роботу з питань діючого законодавства оплати праці та легалізації робочих місць.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення – начальник управління соціального обслуговування, соціальних послуг, інтеграції інвалідів та соціальної підтримки населення Наталя Пасічник інформувала про механізми виявлення нелегальних працівників та рекомендувала посилити рейди з виявлення тіньової зайнятості населення в Сторожинецькому районі.

Своєю чергою заступник начальника управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір інформувала про штрафні санкції у разі виявлення нелегальної занятості, які сягають понад 111 тисяч гривень при виявленні одного працівника без офіційного оформлення трудового договору.

Про вплив нелегальної зайнятості на майбутнє пенсійне забезпечення інформувала заступник начальника фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Майя Філіпець.

Також виступив начальник Сторожинецького відділу Вижницької ОДПІ Василь Курчак, який інформував про те, що протягом 7 місяців 2018 року у Сторожинецькому районі завдяки інформаційно-роз’яснювальній роботі та роботі відповідних служб легалізовано 1055 працівників. Очікується, що до кінця року ця цифра значно зросте.

Про державні дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби та фінансову підтримку особистим селянським господарствам населення, які утримують трьох і більше корів інформувала начальник відділу агропромислового розвитку Сторожинецької райдержадміністрації Анна Ткач.

За її словами, в районі триває збір необхідних документів для внесення до Реєстру на отримання фінансової підтримки за утримання в господарствах трьох і більше корів. Відтак наголошено на необхідності активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району щодо можливості отримання спеціальної дотації.

Також поінформовано про стан сплати земельного податку та облік земель.

За підсумками наради Ярослав Бартош наголосив на неприпустимості тіньової зайнятості населення в Сторожинецькому районі та закликав відповідні служби до активізації рейдів щодо виявлення нелегальних працівників на підприємствах району. Водночас Ярослав Бартош черговий раз підкреслив на необхідності інвентаризації усіх суб’єктів господарювання на теренах району. Це, сказав він, дасть змогу наповнити місцеві бюджети завдяки сплаті усіх передбачених законом податків та легалізувати найману працю.

Очільник райдержадміністрації також закликав голів сільських рад та ОТГ району активізувати інформаційну роботу серед населення, яке утримує велику рогату худобу щодо подачі необхідних документів для отримання допомоги від держави. Дотації за утримання ВРХ, за словами керівника райдержадміністрації,  спрямовані на розвиток тваринництва на селі та повинні бути у повній мірі використані на поміч селянам.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.