Menu
За порушення при реалізації, зберіганні алкогольних напоїв та тютюнових виробів буковинські платники сплатять понад 1,4 млн.грн.

За порушення при реалізації, зберіганні алкогольних напоїв та тютюнових виробів буковинські платники сплатять понад 1,4 млн.грн.

By In Новини On 21.12.2020


На Буковині власниками ліцензій на виробництво, оптової та роздрібної торгівлі спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольними напоями та тютюновими виробами наразі є 2081 платників акцизного податку. Кількість господарських одиниць, де здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями та/або тютюновими виробами станом на 01.12.2020 року – 2659, для діяльності яких видано 4649 ліцензій.

Задля зменшення тіньового обігу підакцизних товарів, працівниками управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Чернівецькій області проведено 78 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами проведених перевірок та інших заходів застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму 1,4 млн. грн.

Найбільш типовими порушеннями, які були встановлені під час контрольно – перевірочних заходів є: зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку – 22 випадки ; роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 21 випадок; роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – 17 випадків на суму 289 тис. грн.; роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 15 випадків; порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років – 9 випадків та ін.

Крім того проведено 10 фактичних перевірок суб’єктів, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів через мережеві місця торгівлі та оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів,  за результатами яких застосовано штрафних санкцій на загальну суму 0,3 млн.грн.

Фахівці податкового відомства області, звертають увагу, що Законом України від 16.01.2020 № 465-XI «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» передбачено зміни в законодавстві щодо ліцензування діяльності з продажу рідин, що використовуються в електронних сигаретах, згідно яких, торгівля такими товарами може здійснюватись лише за наявності відповідних ліцензій.

Ліцензія на оптову торгівлю видаватиметься терміном на п’ять років, річна плата за ліцензію на оптову торгівлю становитиме 780 гривень.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, становить 780 грн на кожне місце торгівлі. Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, мають право продавати рідини, що використовуються в електронних сигаретах, без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі такими рідинами.

 

Інформація від податківців: помилково заплачено кошти на інший рахунок можна повернути через Е-кабінет в «три кліки»

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що платники податків мають змогу у режимі 24/7 дистанційно подати заяву на повернення коштів через Електронний кабінет в «три кліки».

Задля цього у головному меню Електронного кабінету необхідно в розділі «Заяви, запити для отримання інформації» із запропонованого переліку вибрати форму Заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (J1302001 – для юридичних осіб або F1302001 – для фізичних осіб).

Після заповнення запропонованих реквізитів Заяви необхідно зберегти її, підписати та відправити територіальному органу ДПС.

Повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливе лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у такого платника податкового боргу.

 

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.