Menu
За рішенням колегії Управління Держпраці роботу з детінізації зайнятості в регіоні буде посилено

За рішенням колегії Управління Держпраці роботу з детінізації зайнятості в регіоні буде посилено

By In Новини On 03.04.2019


Про підсумки роботи у 2018 році та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, охорону та гігієну праці, державний гірничий нагляд розглянуто на колегії Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Колегія відбулася під головуванням начальника територіального органу Державної служби України з питань праці Івана Луцака.

Участь у роботі колегії взяли начальник ДП «Чернівецький експертно – технічний центр» Ігор Лехіцький, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Чернівецькій області Андрій Шевченко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради Людмила Березовська,  голова Чернівецької обласної профспілкової організації працівників державних установ України Олександр Охрімовський.

Одним із ключових пунктів порядку денного колегії Управління Держпраці  розглядалися результати роботи, спрямованої  на забезпечення реалізації Розпорядження Кабінету Міністрів України  від 05.09.2018 року за №649 – Р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Доповідала заступник начальника Управління Галина Кушнір.

Посадовець, зокрема, зазначила, що запобігання використанню не задекларованої праці – один із пріоритетних напрямів діяльності відомства.

Підкреслено, що у 2018 – у інспекторами праці виявлено 487 працівників, котрі працювали без належного оформлення.

За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи між роботодавцями та найманими працівниками  в регіоні укладено 5665 трудових угод.

Робота у цьому напрямі продовжуватиметься і у нинішньому, 2019, році

Так, колегія ухвалила рішення посилити контроль за належним оформленням трудових відносин та забезпечити оперативне реагування на кожне повідомлення про факти не задекларованої праці.

Вирішено також посилити взаємодію, зокрема,  з Чернівецьким обласним центром зайнятості у частині обміну інформацією, проведення спільних інформаційних заходів, кампаній соціальної реклами, надання консультацій з питань праці та зайнятості населення.

Під час колегії зазначено, що у минулому, 2018, році фахівці  Управління здійснювали державний нагляд за станом промислової безпеки, охорони та гігієни  праці  на підприємствах області,  а саме у 11 867 суб’єктів господарювання.

Детально обговорювалося під час засідання  питання запобіганню виробничому травматизму.

Так, констатовано, що зниження смертельного травматизму має місце в лісовій галузі, на підприємствах з виробництва деревини.

Зростання кількості смертельних випадків допущено на підприємствах будівництва та машинобудування.

Рівень загального травматизму зменшився на підприємствах автотранспорту, соціально-культурної сфери та в сільському господарстві.

До участі у засіданні було запрошено представників місцевих підприємств, де сталися нещасні випадки з тяжкими наслідками.

Так, про виконання заходів з підвищення рівня промислової безпеки та охорони праці під час колегії відзвітували керівники служб охорони праці АТ «Чернівціобленерго» Юрій Захарчук та ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Пасічник.

Колегією ухвалено низку рішень, що сприятимуть мінімізації рівня виробничого травматизму на підприємствах регіону.

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.