Menu
За використання регіональних земель платники Буковини сплатили до казни майже 137 млн.грн.

За використання регіональних земель платники Буковини сплатили до казни майже 137 млн.грн.

By In Новини On 10.07.2018


Впродовж січня – червня 2018 року землевласники та землекористувачі Чернівецької області сплатили до регіональної казни майже 137 мільйонів гривень земельного податку та орендної плати – інформує очільник Головного фіскального відомства Буковини Віталій Шпак.

Та зауважує, загалом по платі за землю зберігається позитивна динаміка. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року додатково до бюджету надійшло 7,9 млн. гривень.

Ріст надходжень, насамперед, є свідченням сумлінності платників податків – власників землі та землекористувачів регіону, а також злагодженості зусиль органів місцевого самоврядування та фіскальної служби.

Слід відзначити, виконання індикативу склало 100,1 відсотки. Відтак, основними платниками податку є юридичні особи, якими забезпечено надходження в сумі 100,8 млн. гривень, що на  7,1 млн. гривень більше за очікувані показники. Решту, а саме 36,1 млн.  гривень сплатили фізичні особи, що на 3,4 млн. гривень більше за прогнозовані розрахунки.

У фіскальному відомстві наголошують, всі буковинці – землевласники та землекористувачі до 1 липня поточного року отримали податкове повідомлення-рішення про суму нарахованого податку. Відтак, вказані суми необхідно буде сплатити впродовж 60 днів. Тобто, кінцевий термін сплати податку за 2017 рік землевласниками та землекористувачами – 29 серпня 2018 року. Податок необхідно сплатити в законодавчо встановлені терміни, адже порушення термінів сплати спричиняє застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

Консультує Чернівецька митниця ДФС

Який порядок митного контролю і митного оформлення товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності?

Відповідно до ч. 1 ст. 397 Митного кодексу України контролюючі органи в сприяють захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України відповідно до МКУ та інших законів України. Митний контроль і митне оформлення товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, та ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України, здійснюються в загальному порядку з урахуванням особливостей, встановлених МКУ та іншими законами України (ч. 2 ст. 397 МКУ). При цьому згідно до ч. 3 ст. 397 МКУ заходи, пов’язані з призупиненням митного оформлення відповідно до положень розділу XIV, застосовуються контролюючими органами щодо товарів, які ввозяться на митну територію України для вільного обігу або вивозяться для вільного обігу за межі митної території України, за винятком:

особистих речей громадян;

товарів, які містять об’єкти права інтелектуальної власності, що охороняються відповідно до закону, та які переміщуються через митний кордон України для власного використання громадянами і не призначені для виробничої чи іншої підприємницької діяльності, сумарна вартість та/або вага яких не перевищує обмежень, встановлених ч. 1 ст. 374 МКУ;

припасів.

Вивезення з митної території у незмінному вигляді товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності, забороняється до завершення процедури такого призупинення (ч. 4 ст. 397 МКУ)

Де на веб-сайті ДФС України можна ознайомитись з Переліком об’єктів права інтелектуальної власності, включених до митного реєстру?

Ознайомитись з Переліком об’єктів права інтелектуальної власності, включених до митного реєстру можна на сайті ДФС (http://sfs.gov.ua), увійшовши на головній сторінці в рубрику Переліки.

Чи передбачено внесення передоплати за реєстрацію прав інтелектуальної власності в митному реєстрі?

Внесення передоплати за реєстрацію прав інтелектуальної власності в митному реєстрі законодавчо не передбачено. Відповідно до частини першої ст. 398 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, на підставі заяв правовласників.

Порядок реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, включаючи форму заяви, перелік інформації та документів, які додаються до заяви, порядок подання і розгляду заяви та ведення реєстру визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (частина третя ст. 398 МКУ).

Наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 648, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.06.2012 за № 1034/21346, затверджено Порядок реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону (далі – Порядок № 648).

Так, відповідно до п. 2.3 Порядку № 648 для включення об’єкта права інтелектуальної власності (далі – ПІВ) до митного реєстру правовласник подає до ДФС заяву про сприяння захисту майнових ПІВ (далі – Заява) за формою, наведеною у додатку до Порядку № 648, та документи і відомості, що зазначені у цьому пункті. Заява та додані до неї матеріали подаються у паперовому та електронному вигляді.

У разі подання Заяви в електронному вигляді з електронним цифровим підписом правовласника та електронних копій документів, завірених електронним цифровим підписом правовласника, Заява та додані до неї матеріали в паперовому вигляді не подаються.

У разі відповідності поданих Заяви й матеріалів, доданих до неї, вимогам Порядку № 648 структурний підрозділ ДФС, до функцій якого належить сприяння захисту ПІВ, здійснює реєстрацію відповідного об’єкта ПІВ у митному реєстрі шляхом внесення інформації в електронному вигляді до єдиної автоматизованої інформаційної системи органів ДФС (п. 2.6 Порядку № 648).

Таким чином внесення передоплати за реєстрацію прав інтелектуальної власності в митному реєстрі законодавчо не передбачено.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.