Menu
Загони територіальної оборони Підгір’я взяли участь у командно-штабних навчаннях

Загони територіальної оборони Підгір’я взяли участь у командно-штабних навчаннях

By In Газета «Рідний край», Новини On 12.06.2015


DSCN1888На Підгір’ї проходять командно-штабні навчання з територіальної оборони, у яких беруть участь близько 300 наших краян. Вони входять у підрозділи територіальної оборони і були призвані на навчальні збори (у випадку розгортання повномасштабної війни – якщо ворог ступить на нашу буковинську землю – вони будуть входити до руху опору). Протягом тижня, з минулого понеділка, солдати проходять тактичну, спеціальну, інженерну, розвідувальну, військово-медичну та вогневу підготовку на полігоні «Прибан». Їх навчають професійні військові, а також ті, які були учасниками бойових дій у зоні АТО та під час Афганської війни.

Серед добровольців – представники різних галузей з усього району

На полігоні – військова дисципліна. Туди «посіпакам», які не проти подивитись, хто влучніше стріляє, не пройти. Усюди – блок-пости, чергові перегукуються через рацію з командирами: хто прийшов, з якою метою, чи впускати на територію…

Аж за кілометр від центральних воріт знаходиться стрільбище. Тут проходить вогнева підготовка зі стрілецької зброї. Добровольці стріляють по мішеням, розташованим на відстані від 50 до 250 метрів. Працюють злагоджено, так ніби проходять військові навчання декілька місяців, а не два дні.

На стрільбищі з’являються жінки-добровольці. Вони – представниці установ, організацій та підприємств Сторожинеччини різних форм власності, які у повсякденному житті працюють у різних галузях (органах влади району, місцевого самоврядування, закладах охорони здоров’я, освіти та культури, громадських організаціях). Серед 18 жінок у військовій формі (яка, до речі, їм дуже личить і не позбавляє жіночності) можна впізнати першого заступника голови РДА Діану Ковальчук, начальника служби у справах дітей РДА Наталію Косован, Комарівського сільського голову Світлану Бажуру, мати загиблого Героя АТО Юрія Чікала Марію Кордубан, т. в. о. директора РБНК Тетяну Кокошину та багатьох інших. А керівником їхнього загону «Калина» (цю назву обрали, бо вона асоціюється з Україною та жінкою) є голова районної ради Катерина Гуцуляк.

Одягнула наколінники, в яких боровся з сепаратистами загиблий син-Герой

– У цей непростий для Вкраїни час ми повинні вміти захисти себе, свою родину, свою Батьківщину, – зауважила Світлана Бажура. – А ще вирішили показати чоловікам, що не є слабшими за них, і в такий спосіб підтримати наших захисників на сході України. Інструктори з великим терпінням ставляться до нас, адже ми з багатьма речами стикнулися вперше. І хоч одразу було страшно, але тепер в нас добре виходить! Вже вміємо і автомат розібрати, і почистити його, і в мішень вцілити. Також нам розповідали про різні види мін, облаштування блок-постів, надання першої медичної допомоги. Ми побували на занятті з рукопашного бою… Впевнені, що вже не поступаємося у наших вміннях чоловікам, які входять у добровольчі загони (вони спершу дивились на нас скептично). У деяких питаннях навіть можемо дати їм фору – інструктори кажуть, що ми більш організовані, дисципліновані і відповідальні. А у випадку повномасштабного наступу ми, жінки, готові зі зброєю в руках захищати нашу Батьківщину. Бо хто ж, як не ми – щирі українки?

– На військових зборах відчули і запах пороху, і бойових дух, який ні з чим не порівняти, – поділилася думкою Діана Ковальчук. – Зрозуміли, як потрібно діяти у випадку надзвичайних ситуацій та військового стану. Добре, що інструктори не поділяли нас на «чоловіків» і «жінок», тому ми рівноцінно з ними працювали з автоматами та кулеметами Калашнікова, пістолетами Макарова. Навіть маючи певні навики (свого часу я проходила курси медичної сестри), заново вчилася надавати невідкладну медичну допомогу. А ми коли слухали розповіді, як діють фугасні міни (здатні знищити і піхоту, і танки), то з жахом усвідомлювали, що наші інструктори бачили їхню дію наяву – у зоні АТО або в Афганістані. Війна – це страшно, але ми маємо бути готовими до будь-якого повороту подій.

– На навчання одягнула військову форму, яку купила заздалегідь, – розповідає Марія Кордубан. – А ось наколінники взяла ті, в яких боровся з сепаратистами загиблий син… Коли одягаєш ці військові обладунки, складається враження, що змінюється твоя свідомість. Відчуваю, що дух мого Юрчика присутній зі мною. Що він – тут, серед хлопців-добровольців, і я зараз зустріну його. І що я зможу при потребі допомогти сину, спасти від смерті… Під час навчання зрозуміла, як було йому служити. Що це – великий обов’язок – захищати Батьківщину. Нема ні страху, ні втоми, тільки мета – оборонити свою землю від ворога. Ми вчилися, як виносити з поля бою бійців, як зупиняти різні види кровотеч… Це дуже важливо, адже якби тоді, коли у мого Юрчика потрапив снаряд від «граду», це зробили кваліфіковано, може, він нині був би з нами… Якби я була тоді поруч і мала знання, які здобула на полігоні, впевнена, що спасла б його…

Після тренувань по розкладу – обід. Солдати вишукувалися у чергу за своєю порцією розсольника, гречки з тушонкою, салату з буряка та компоту з сухофруктів. Ми усе це скуштували – досить смачно!

Згодом командири загонів дали декілька хвилин на відпочинок і знову пролунала команда «шикуйсь!» (у наш фотооб’єктив потрапив загін, в якому проходяться навчання майже три десятки (!) працівників держлісгоспу).

Голова РДА Ярослав Бартош влучив у всі мішені

У рамках командно-штабних навчань на полігоні відбувся семінар з головами райдержадміністрацій, обласним та районними військовими комісарами області, на якому інформували про розгортання на теренах Буковини загонів територіальної оборони, проведення заходів з мобілізації та призову на строкову військову службу.

Опісля голів РДА обмундирували бронижелетами і вони спробували свої сили у вогневій підготовці із застосуванням зброї з бойовими патронами. Слід зауважити, що очільник Сторожинеччини Ярослав Бартош чи не найспритніше та найвлучніше впорався із завданнями, влучивши у всі мішені, хоч, як сам зізнався згодом, до цього часу він тримав в руках зброю досить давно.

– Приємно, що вдалось вразити всі цілі – є ще порох в порохівницях, – жартує голова РДА. – І готовий захистити не лише наш край, але й усю державу. Впевнений, що після того, як наші добровольці пройшли навчання, у них змінилася свідомість, вони відчули бойовий дух і готові при потребі взяти в руки зброю проти ворога.

Хотів би звернутися і до тих, які робили все можливе для того, щоб ухилитися від проходження військових зборів. Це – ваша велика помилка і ваш сором. Ситуація в державі – дуже напружена і всі ми маємо бути готовими до повномасштабного втручання агресора на нашу землю. Обов’язок кожного чоловіка – володіти зброєю. Нині такі навики особливо можуть стати в нагоді.

Нам вдалось поспілкуватися і з першим заступником голови облдержадміністрації Володимиром Кулішем.

– Відповідно до доручення голови обласної державної адміністрації відбувався другий етан командно-штабних навчань (також у рамках цих навчань проводять мобілізаційні заходи, створюють матеріальну базу добровільних загонів з територіальної оборони, призовні пункти та склади зброї тощо). Нині відбуваються відпрацювання з автомата, завтра – з гранатомета. Такі навчання будуть регулярними. Усім керівникам районів варто пройти військову підготовку, адже на випадок небезпеки ми мусимо в найкоротші терміни розгорнути усі батальйони територіальної оборони, які будуть спроможні дати відсіч ворогу.

– Чи схожі навчання в подальшому ще будуть проводити на Сторожинеччині?

– Так, адже тут створені чудові умови для цього. Такі навики потрібно мати і керівнику, і будь-якому мобілізованому, щоб зуміти захистити свою родину, свій край.

Олеся ДЛУЖАНСЬКА

Читайте також:

Ярослав Бартош відвідав командно-штабні навчання з територіальної оборони на полігоні «Прибан»


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.