Menu
Завдяки дієвій протидії «ризикам» індикативні показники сплати ПДВ перевиконано на 134,7 млн грн

Завдяки дієвій протидії «ризикам» індикативні показники сплати ПДВ перевиконано на 134,7 млн грн

By In Новини On 09.11.2020


Впродовж 10 місяців 2020 року підприємствами та підприємцями Чернівецької області сплачено до державного бюджету понад 755,5 мільйонів гривень податку на додану вартість. Індикативні завдання виконано на 121,7 відсоток або +134,7 мільйонів гривень. Про це інформує начальник  Головного управлінні ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

За словами Віталія Шпака «Кожна четверта гривня, або 42 відсотки надходжень до Державного бюджету від буковинських платників припадає на сплату податку на додану вартість. Приріст доходів державного бюджету зі сплати ПДВ у січні – жовтні 2020 року, в порівнянні з відповідним періодом 2019 року складає 17,0 відсотків, що в абсолютній величині плюс майже 110 мільйонів гривень».

Зокрема, лише у жовтні цього року фактичні надходження ПДВ склали 100,2 мільйонів гривень. Індикативне завдання виконано на 132,1відсотків, або додатково забезпечено майже 24,4 мільйони гривень.

Щодо відшкодування – то 116 підприємств області (виробники та експортери продукції) задекларували 157,2 мільйони гривень бюджетного відшкодування податку на додану вартість. На початок листопада 2020 року платникам ПДВ, які мали право на отримання бюджетного відшкодування, відповідно до чинного законодавства, відшкодовано з бюджету майже 152,8 мільйонів гривень.

Разом з тим, дієвість новацій електронного адміністрування підтверджує той факт, що податківцями області упереджено понад 4,4 мільйони гривень незаконного відшкодування ПДВ у 38 платників. І ця сума більша як торік на 1,3 мільйони гривень.

 

Інформацію про види діяльності (КВЕД) платника податків можна переглянути  на вебсайті ЄДР

Відповідно до п. 7 частини першої ст. 1 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 755) Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) – єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.

Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Законом № 755, за їх надання стягується плата (частина перша ст. 11 Закону № 755).

Згідно з абзацом другим п. 1 частини другої ст. 11 Закону № 755 відомості, що містяться в ЄДР, надаються у вигляді безоплатного доступу через портал електронних сервісів до відомостей з ЄДР, які актуальні на момент запиту, зокрема, про види діяльності.

Розпорядником ЄДР є Міністерство юстиції України, на офіційному вебсайті якого за адресою (https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search) здійснюється безкоштовний пошук відомостей у ЄДР (по фізичній особі – підприємцю, юридичній особі, відокремленому підрозділу юридичної особи) та перегляд інформації про види діяльності (КВЕД) платника податків.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.