Menu
Завдяки податковим «новаціям» у Чернівецькій області рівень сплати ПДВ до бюджету досяг 645,6 мільйонів гривень

Завдяки податковим «новаціям» у Чернівецькій області рівень сплати ПДВ до бюджету досяг 645,6 мільйонів гривень

By In Новини, Роз'яснення On 08.11.2019


Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Впродовж 10 місяців 2019 року підприємствами та підприємцями Чернівецької області сплачено до державного бюджету 645,6 мільйонів гривень податку на додану вартість. При цьому темп росту сплати податку у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 121 відсоток, що в абсолютній величині становить плюс майже 112,0 мільйонів гривень.

На теренах області податок на додану вартість є одним із суттєвих джерел наповнення державного бюджету і його сплата складає понад 40 відсотків від загальних надходжень.

Зокрема, лише у жовтні цього року фактичні надходження цього податку від платників області склали 76,6 мільйонів гривень. Таким чином індикативне завдання виконано на 103,1відсотків, або додатково забезпечено майже 8,2 мільйони гривень.

Сьогодні в області сплату податку на додану вартість забезпечують 2373  платники, серед яких 2097 юридичних осіб та 276 фізичних осіб – підприємців.

У податковій службі краю відзначають, що і динаміка відшкодування податку на додану вартість за 10 місяців теж позитивна – платникам ПДВ, які мали право на отримання бюджетного відшкодування, відповідно до чинного законодавства, відшкодовано з бюджету майже 173,4 мільйони гривень.

Загалом поштовх для зростання надходжень до бюджету дало електронне адміністрування ПДВ, котре якісно вдосконалило алгоритм дій між податківцями та платниками. Важливо, що всі «новації», серед яких механізм зупинення органами ДПС реєстрації «ризикових» податкових накладних в ЄРПН та відновлення реєстрації за умови надання платником відповідних пояснень та доказів, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ органами казначейства автоматично за єдиним реєстром у хронологічному порядку надходження заявок, сприяють системності та прозорості сплати ПДВ та унеможливлюють використання схем мінімізації цього податку  – підсумовують податківці.

Новини ДПС


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.