Menu
Жнива – 2020: аграрії зобов’язані посилити увагу за дотриманням вимог законодавства з охорони праці

Жнива – 2020: аграрії зобов’язані посилити увагу за дотриманням вимог законодавства з охорони праці

By In Новини On 01.07.2020


Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання аграрного сектору з нагадуванням посилити увагу за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки на агропідприємствах,  а з метою запобігання нещасним випадкам під час проведення жнивної кампанії – 2020 керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та об’єднань мають взяти під особистий контроль стан охорони праці та виконати низку  заходів:

– до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускати осіб віком від 18 років, котрі мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд;

– розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

– закінчити ремонт та підготовку збирально-транспортних агрегатів; 

– організувати ланки технічного обслуговування;

– обладнати місця відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;

– підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;

– встановити огородження на всіх обертових частинах сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

– очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

– укомплектувати робочі місця, зернозбиральну техніку аптечками медичної допомоги;

– забезпечити всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

– провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та опору контурів захисного заземлення на зерноочисних токах; 

– особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватись всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті;

– під час скиртування забезпечити працівників страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;

– не допускати до експлуатації трактори, які не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

Аналізуючи стан виробничого травматизму в агропромисловій галузі, встановлено: виробничі травми стаються через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів,  порушення Правил дорожнього руху.

Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт  важливо не допускати експлуатацію несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

Варто пам’ятати! Усі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки агрегатів.

Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві,  організація контролю за їх дотриманням з боку адміністрації.

Перед початком жнивних робіт всі працівники повинні пройти відповідний інструктаж, а ті, хто виконують роботи та експлуатують обладнання підвищеної небезпеки – спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.