Menu
Звернення голови Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослава Бартоша до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні

Звернення голови Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослава Бартоша до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні

By In Новини On 23.11.2018


Шановні краяни!

24 листопада відзначатимемо  одну з найбільш трагічних сторінок в нашій історії – 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Геноцид Українського народу, вчинений керівництвом ВКП (б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках з метою придушення українського національно-визвольного руху спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані.

Українців фізично знищували шляхом вилучення продовольства, блокади сіл та цілих районів , заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій щодо незгодних.   

Голодомор на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації. Наслідком злочину геноциду стало також руйнування традиційного українського устрою життя. Українцям як етносу було завдано смертельної рани.

Голодомор став національною катастрофою, наслідки якої відчуваємо понині…

Дорогі краяни!

О 16.00 годині 24 листопада на знак пам’яті про невинно замордованих жертв голоду (за різними даними їх було від 4 до 10 мільйонів осіб) запалімо свічу пам’яті в горнятку з пшеницею на помолімося за душі людей, які загинули страшною голодною смертю.

Вічная їм пам’ять!

Нехай пам’ять про ті страшні часи стане для нас засторогою, аби ніколи не дозволяти будь-яких проявів тоталітаризму та злочинів проти людяності та боротися за світле майбутнє своєї держави.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.