Menu
Звернення Сторожинецької районної державної адміністрації до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

Звернення Сторожинецької районної державної адміністрації до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

By In Новини On 27.11.2020


 

Шановні краяни! 

В четверту суботу листопада ми разом із українцями всього світу вшануємо пам’ять жертв голодоморів: геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921- 1923, 1946-1947 років в Україні. 

Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим.

Ця дата закарбувалася в нашій історії жовто-чорними кольорами страждань, безсилля, виснаження, відчаю, страху, голодної смерті.

Голодомор 1932-1933 років – це не просто голод, це справжній геноцид проти українського народу, це чорна діра в українській історії, про яку говорить весь світ. Цей голод був штучно створений, в той час як з України вивозили тисячі тонн збіжжя. Лише служивці “того” режиму, розкошували, забираючи останню крихту у малої дитини та, втрачаючи останні крихти сумління та жалю.

В наслідок цього масового вбивства, за статистикою, загинуло близько 10 мільйонів українців. І це при тому, що владою було дано розпорядження не реєструвати смерть дітей віком до одного року. Тоді, навесні 1933 року, в Україні щодня помирало голодною смертю до 25000 людей, щогодини – близько 1000, щохвилини – 17 осіб. Середня тривалість життя українців у 1933 році становила 7,3 року в чоловіків та 10,9 року в жінок.  В наслідок голодомору в Україні не народився мільйон дітей. 11 тисяч сіл стали безлюдними.

Та незважаючи на всі пережиті жахи українська нація вижила і зміцніла.

Тому сьогодні, нашим моральним боргом є забезпечення належного вшанування жертв того страшного Голодомору, відновлення історичної справедливості. Ми повинні сприяти глибокому усвідомленню громадянами причин та наслідків геноциду Українського народу, утвердженню в суспільстві нетерпимості до будь-яких проявів насильства.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.