Menu
Звернення Сторожинецької районної державної адміністрації до Дня пам’яті жертв політичних репресій на Буковині

Звернення Сторожинецької районної державної адміністрації до Дня пам’яті жертв політичних репресій на Буковині

By In Новини On 12.06.2020


Шановні краяни!

14 червня у нашому краї вшановують День пам’яті жертв політичних репресій на Буковині.

Цього дня  1941 року радянською владою розпочалась політика терору щодо населення Буковини.

Кривавим та жорстоким котком проїхалася радянська влада по населених пунктах Сторожинецького району. Не було села, яке б не зазнало нещадних розправ. Найбільше постраждали селище Красноїльськ, де було арештовано і депортовано 372 особи, місто Сторожинець – 216, села Великий Кучурів – 192, Банилів Підгірний – 177, Їжівці – 148 та Стара Жадова – 128 осіб. У решті сіл цифри коливаються від 18 до 102 осіб.

Всього з району депортовано 2270 осіб, серед яких було румунів – 1238 чоловік, українців – 816, 51 єврей, 33 молдовани, 33 поляки, 10 росіян, 1 білорус, і 35 осіб національність яких  не зазначено. Чимало з них було розстріляно, загинуло у тюрмах, таборах та на спецпоселенні.

День пам’яті жертв політичних репресій на Буковині – не лише данина пам’яті минулому, але пересторога майбутньому – приклад того, до яких страшних наслідків приводить втрата демократичних набутків, свободи слова, дотримання громадянських прав.

Цього скорботного дня кожен з нас повинен вшанувати невинні жертви свічкою пам’яті й зробити все для того, аби тінь тоталітаризму ніколи не повернулася на нашу землю та не допустити відновлення будь-яких новітній імперій.

Вічная пам’ять жертвам політичних репресій!

Слава Україні! Героям слава!

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.