Menu
Звернення в.о. голови районної державної адміністрації Василя Гоцуляка з нагоди 101 річниці Буковинського віча

Звернення в.о. голови районної державної адміністрації Василя Гоцуляка з нагоди 101 річниці Буковинського віча

By In Новини On 01.11.2019


Шановні краяни!

Вітаю Вас із 101-ою річницею Буковинського віча, яку відзначатимемо у неділю, третього листопада.

Саме 101 рік тому на центральній площі Чернівців буковинці різних націй і народностей, конфесій та політичних поглядів висловилися на користь соборної України.

Буковинське віче задекларувало принцип рівноправності національних меншин на території краю, узагальнивши давні традиції міжнаціональної злагоди та порозуміння між людьми різних мов, звичаїв, культур та традицій.
Чим більше віддаляє нас час від цієї дати, тим виразніше виявляється її історичне значення. Тисячі патріотів пронесли у своїх серцях вогонь, запалений учасниками Буковинського віча. Десятиліття продемонстрували, наскільки наші предки у своєму рішенні були мудрими. Нехай не одразу, але їх волевиявлення стало предтечею Акту проголошення Незалежності України у 1991 році.

Нині, в час російської агресії на сході нашої держави, ми маємо, вкотре озираючись в минуле, ствердно для себе зрозуміти, Україна – єдина, незалежна, соборна держава.

З нагоди свята, зичу всім нам мирного неба, щастя і добробуту, єднання у розбудові нашого краю, як того нам заповіли 101 рік тому учасники велелюдного народного парламенту – Буковинського віча.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.